Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Laptopların Pil Ömrünü Uzatmak

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
Diz üstü bilgisayarların kullanımının rahatlığı gayet açık. Ama gün geçtikçe pil ömrü azalıyor ve prize bağlı bir şekilde kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Laptoplarınız eskidiyse ve şarjı ilk günkü kadar çok dayanmıyorsa sizlere birkaç öneride bulunacağım. İşinize yarayacağına eminim.
Gereksiz ağları kapatın
Bilgisayara bağladığınız usb leri çıkarmayı unutmayın. İşletim sistemindeki Bluetooth ve WiFi gibi gereksiz uygulamaları kapatın. Görev çubuğundan kapatabiliyorsunuz. Gerek olmadığı sürece boşuna enerji harcamaktan başka bir işe yaramıyorlar.
Zamanlanmış görevler
Virüs taramaları günde belirli saatlerde çalışıyor ama bu sırada şarjın azalmasını da sağlıyorlar. O sırada böyle bir tarama gereksizken bu görevin çalışması şarjın azalmasına yani 15 dk gibi bir gücün boşa gitmesine neden olur.
CD-DVD oynatıcısı
Eğer çok gerekli değilse CD ve DVD yi kullanmayın. Çünkü tahmin edemeyeceğiniz kadar enerji yakarlar ve laptopların pilini çabuk bitirirler.
Pili çıkartın
Genellikle laptop prize bağlı olarak kullanılıyorsa, bu pilin gün geçtikçe yıpranmasına neden olur. Bunu önlemek ve pilin ömrünü uzatmak için, şarj %100 dolduğunda bilgisayarı kapatın ve pili çıkarın. Prize bağlı bir şekilde kullanmaya başlayın.
Kullanılmayan uygulamaları kapatın
PC lerinizi açtığınızda arka planda bir çok uygulama, kullanılmadıkları halde enerji harcarlar. Bunun için bilgisayarda MSconfig uygulamasını bulduktan sonra çalıştırın. Böylece bilgisayarınızı açtığınızda ki çalışacak uygulamaları teker teker siz ayarlayabilirsiniz. Mesela çok nadir kullanılan kamera uygulamaları ve USB sürücülerinin çalışmasını engelleyebilirsiniz.

...C!GDEM...

Paylaşımcı Üye
Genellikle laptop prize bağlı olarak kullanılıyorsa, bu pilin gün geçtikçe yıpranmasına neden olur. Bunu önlemek ve pilin ömrünü uzatmak için, şarj %100 dolduğunda bilgisayarı kapatın ve pili çıkarın. Prize bağlı bir şekilde kullanmaya başlayın.

demişler aynını yaptım köyde zaten fişe takılı kullanıcam dedim 2 ay pili takmadim... sonrada dedilerki pil kendini sıfırlamış... :( 5 yıldır aynı pc aynı pil kullanıyom

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
benim pil bitik.. özenle dikkat ediyordum 2 yilda yedi bataryayi :dd