Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

adam

1. Eylül

Zülfü livaneli ve Kitapları

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni...
  2. MayıS

Adam Leyla Mecnun Mevla

3. MayıS

Tek Bir Balık

Bir gün akıllı bir adam seyahat zamanı acıkır. O, bir restorana gelir. Bu sırada restorana bir başka yolcu da gelir. Her ikisi birden garsondan yemeye bir şey isterler. Lakin garson yemek olarak, yalnız bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını teklif eder. Bunu işiten akıllı adam garsona...
  4. Eylül

Erken karar vermeyin

Efendim köyde bir yaşlı adam varmış.. Çok fakir.. Ama kral bile onu kıskanırmış.. Öyle dillere destan bir beyaz atı varmış ki.. Kral at için ihtiyara nerdeyse hazinesinin tamamını teklif etmiş ama adam satmaya yanaşmamış.. "Bu at, bir at değil benim için.. Bir dost.. İnsan dostunu satar mı"...
  5. Eylül

Kocaniz sizi aldatirsa ne yaparsiniz

İTALYAN: Kocamı öldürürüm... İSPANYOL: Kocamıda sevgilisinide öldürürüm... ALMAN: Kendimi öldürürüm... JAPON: Önce sevgilisini, sonra kendimi öldürürüm... AMERİKA: Alacağım nafakayı hesaplamaya başlarım... KAHRAMAN TÜRK: Benim kocamn yapmaz :)
  6. Eylül

Aynalar Yalan Söylemez!..

Adamın biri, ilk defa gittiği şehrin tarihi çarşısına uğradığında, bir dükkana girerek; – Hatıra eşya almak istiyorum, demiş.Ne tavsiye edersiniz? Dükkan sahibi yaşlı zat,adamı tepeden tırnağa süzüp: … – Buranın en meşhur malı, aynalardır evladım, demiş. Ama onları almaya güç ister. Adam, hiç...
  7. Eylül

CÖMERT BİLGE ADAM ve FAKİR KADIN

CÖMERT BİLGE ADAM ve FAKİR KADIN Kadının biri, cömert olduğu söylenen yaşlı bir bilgeye gidip: - Bu şehirde benden fakir insan yok!. demiş. Bana biraz yardım eder misiniz? Bilge adam, kadının kucağındaki bebeğin bir ipeği andıran yanaklarını okşayıp öptükten sonra: - Demek fakirsin!. demiş...
  8. Eylül

Yaşadiklarimizin hepsi bir mucuze

Bir gün, bir adam ellerini açıp yalvardı: "Allahım! Konuş benimle!"Tam o sırada bir çayırkuşu adamın bahçesinde en son şarkısını söylüyordu. Ama adam çayırkuşuna hiç kulak vermedi ve yakarmaya devam etti: "Allahım! Benimle konuş!" Az sonra hava aniden kapandı, gökgürültüsü ve şimşekle birlikte...
  9. Eylül

İmam-ı Azam'ın Cevabı

İmam-ı Azam'ın Cevabı İmam-ı Azam Ebu Hanife zamanında onu sevmeyen ve ona buğzeden muhaliflerinden bir tanesi, talebelerinin ve sevenlerinin huzurunda onu cevapsız bırakıp mahcup etmek için aldatıcı bir soru hazırladı. Ve büyük imamın bulunduğu meclise gelip bu aldatıcı ve karmaşık soruyu...
  10. " W£L!K£ "

Söz söylemek, adam işidir ADAM

Söz söylemek sanattır, söylemesini bilmiyorsan susacaksın... Söz söylemek edeptir, edeple konuşmasını bilmiyorsan başın öne eğeceksin... Söz söylemek siyasettir, belli bir strateji ve taktiğin yoksa burnunun dikine gitmeyecek, sağa sola ahkâm kesmeyeceksin. Söz söylemek irfandır, ilimden yoksa...
  11. MayıS

Eğer Zengin Hissetmek İstiyorsan...

İki hasta adam aynı hastane odasında kalıyordu. Hastalardan birine akciğerlerindeki sıvının akması için öğleden sonraları bir saatliğine dik durmasına izin verilmişti. Onun yatağı odadaki tek pencerenin yanındaydı. Diğer hasta ise tüm gününü yatağında uzanarak geçirmek zorundaydı...
  12. Eylül

İffet Ve Nefsin Şerefi

Emir İmar b. Hamza, Melik Mansur’un yanına gelir. Mansur onu yanına oturtur. O gün, mazlumların şikayetlerini dinlediği bir gün idi. İçlerinden bir adam ayağa kalkıp, yüksek sesle: - "Ey Müminlerin emiri! Ben mazlum bir adamım" der. Mansur: - "Sana kim zulmetti?" diye sorar...
  13. MayıS

Zor u Görünce Bırakmamalı...

14. MayıS

Adam Gibi Adam...

15. Eylül

Sedef çiçeği

Mahkeme salonunda, seksen yaşlarındaki yaşlı çiftin durumu içler acısıydı... Adam inatçı bakışlarla, suskun ninenin ağlamaktan iyice çukurlaşmış gözlerini ve bıkkın bakışlarını süzüyordu. Hakim tok sesiyle, yaşlı kadına: "Anlat teyze, neden boşanmak istiyorsun?" Yaşlı kadın, derin bir nefes...
  16. Eylül

Vur bitsin

Orada masanın üstünde bir resim, İkimiz denize karşı durmuşuz Üsküdar’da Saçlarımızın üzerinde martılar, Gözlerimizde acemi bir aşk Ve tuhaf ve çocuksu bir mutluluk, Senin sırtında sarı yağmurluğun Kadıköy’de ucuzluktan almışız Bende o siyah kazak hani bir kedi gibi sokulduğun Şubat ve...