Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

evlat

1. Eylül

Kina gecesi

Kına Gecesi düğünlerde, gelin kıza kına yakıldığı zaman yapılan eğlence. Kadınlara mahsus olan ve gelinin ailesi tarafından tertib edilen bu eğlence, asr-ı saadete (Peygamber efendimizin zamanı) kadar uzanan en eski İslam adetlerinden biridir. Birçok kültürde en önemli parçalardan biridir düğün...
  2. MayıS

Ahlak. Namus. Sadakat.

Ahlak... Namus... Sadakat... Paylaşmak istediklerim yıllardır şahit olduğum gözlemlerimin eseridir... Heyyy... Cinsiyeti kadın olan evliler... ( Hanım diyemiyorum; çünkü "hanım" olmak edep gerektirir... ) Eşinin soyadını taşıdığı halde, eşinin ekmeğini yediği halde başka erkeklerle...
  3. MayıS

Bir Kızı Olmalı İnsanın...

Kızı olmalı insanın, Alabildiğine sadık, vefakar, alabildiğine zorlu ve nazenin. *** Kızı olmalı insanın, Canını emanet ettiğin, elin, ayağın, gözün kulağın, her şeyin. *** Kızı olmalı insanın, Hata yaptığında gözlerinin içine baktığın, bakar bakmaz masumiyetiyle saniyeler içinde...
  4. MayıS

Farkında Olmalı İnsan... Ömür Dediğin Üç Gündür...

Bir gün susmayı öğrendim. Öyle bir sustum ki belki sonsuza kadar susacaktım. Çünkü susmak benim küçücük dünyamda babamla kurduğum iletişim tarzıydı. Babam akşamları eve yorgun dönerdi. Ben bütün gün evde sıkılır, onun gelişini iple çekerdim. Daha o kapıdan girer girmez boynuna atılır onunla...
  5. MayıS

Ana...

6. MayıS

Ana Yüreği... Benim Payıma Düşen Bukadardı...

Maddi durumumuz küçükken çok yoktu, babam eve biraz baklava almıştı. O akşam çayla beraber bir güzel yedik. Ertesi gün yerli malı haftası vardı sınıfta... Annem de kavanozun içine 1 tane baklava koydu bir kaba da zeytin peynir falan, her neyse sınıfa girdim herkesin önünde börekler falan...
  7. MayıS

At, Evlat, Düğün, Ölüm...

Yürü dersin, yürür at. Dur dersin, durur evlat. Birde güzel oldumu avrat, Ne işin var düğün evinde, Düğün bayram senin evinde, gir oyna çık oyna... Yürü dersin, yürümez at. Dur dersin, durmaz evlat. Bir de çirkin oldumu avrat, Ne işin var cenaze evinde, Yas matem senin evinde, gir ağla...
  8. MayıS

Yavrularım a Hitaben...

Yüreğim bir göz yavrucuğum, Odağında sen. Gözlerinde ılık nemli akşam rüzgarı, denizden esen... Ufkun pembesi, kundağının işlemesi, Kumdaki çukur, çenendeki gamze, Kıyıdaki dalga, saçındaki bukle, Üfle rüzgar üfle... Bebeğimin kundağından, Anadolumun ovasından dağından, Aşır da getir...
  9. MayıS

Sabırlı Olun ve Beni Anlamaya Çalışın...

Oğlum ve Kızıma... Benim yaşlandığımı düşündüğün gün Sabırlı ol lütfen ve beni anlamaya çalış… ... Yemek yerken üstümü kirletirsem… üzerimi değiştirecek gücüm yoksa. Lütfen sabırlı ol. Benim sana bir şeyler öğretmek için seninle ilgilendiğim zamanları hatırla... Seninle konuşurken...