Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

baba

1. MayıS

Değnekten Atınız Hiç Eksik Olmasın

2. MayıS

“Onlar ki yaşamımın en güzel günlerini birlikte geçirmiş olduğum insanlar...”

Bir öğretmen, derslerinden birinde şu hikayeyi anlatır: “Seyir halinde bir gemi... Yolcular, güverteye çıkmışlar eğleniyorlardı... Ancak, işler her zaman yolunda gitmez!.. Gemi, aniden bir kazaya uğradı ve denizin derinliklerine doğru batmaya başladı... Güvertedeki yolcuların arasında evli bir...
  3. MayıS

Çocuğum Yapamıyor Başaramıyor Demeden Önce

Disleksi Çocuğum yapamıyor, başaramıyor demeden önce mutlaka okuyun ! Biyolojik ritme saygı ! Çocuğu birinci sınıfa başlamış bir anne-baba çaresizlik içinde yanıma gelmişti. Çaresizliklerinin sebebi; 19 kişilik sınıfta 18 kişi okuma yazmayı öğrenmiş, bir tek kendi kızları kalmış okumaya...
  4. MayıS

Evlada Bırakılan Miras

“Toplantıya gideceğim. Baktım geç kalma ihtimalim var, bindim bir taksiye, muhabbetçi bir arkadaş. O anlatıyor ben dinliyorum. Tam işyerinin önüne geldik. Ankara’da Bakanlıklar. Diyelim ki, taksi parası 9.75 TL tuttu, ben 10 TL uzattım. Hani hepimizin yaşadığı sahne vardır ya, taksici üstünü...
  5. MayıS

Hayat ve Ölüm Allah ın Elindedir

Cerrahın telefonu çalar, arayan hastahane sekreteridir. Buyurun sizi dinliyorum. Sayın hekim, ağır hasta var, acele bütün işinizi bırakın gelin. Geliyorum deyip hekim telaşla yola düştü. Hekimi hastahanede hastanın babası hışımla karşıladı: Benim oğlum ölüm döşeğindedir, ne için bu kadar...
  6. Eylül

Kina gecesi

Kına Gecesi düğünlerde, gelin kıza kına yakıldığı zaman yapılan eğlence. Kadınlara mahsus olan ve gelinin ailesi tarafından tertib edilen bu eğlence, asr-ı saadete (Peygamber efendimizin zamanı) kadar uzanan en eski İslam adetlerinden biridir. Birçok kültürde en önemli parçalardan biridir düğün...
  7. MayıS

İş Telefonları

8. MayıS

Kim Olduğu Belli Değil

9. MayıS

Havuç... Yumurta... Kahve... Nasihat

Bir baba evlenmek üzere olan oğluna tavsiyesi Baba, ocağa aynı büyüklükte üç kap koymuş, hepsini suyla doldurup üçünün de altını yakmış. “Şimdi, istediğim her şeyden iki tane vereceksin bana” demiş oğluna. Sırasıyla havuç, yumurta ve kavrulmamış kahve çekirdeği istemiş… Oğlu hepsinden ikişer...
  10. Eylül

Fakirliğin hikayesi

Zengin bir baba küçük oğlunu insanların ne kadar fakirolabileceğini göstermek için bir köye götürdü. Çok fakir bir aile, çiftliğinde baba ve oğlunu bir gün boyunca ağırladı. Yolculuktan dönerlerken baba oğluna sordu; - İnsanların ne kadar fakir olabildiklerini gördün mü? - Evet! Gördüm baba...
  11. MayıS

Farkında Olmalı İnsan... Ömür Dediğin Üç Gündür...

Bir gün susmayı öğrendim. Öyle bir sustum ki belki sonsuza kadar susacaktım. Çünkü susmak benim küçücük dünyamda babamla kurduğum iletişim tarzıydı. Babam akşamları eve yorgun dönerdi. Ben bütün gün evde sıkılır, onun gelişini iple çekerdim. Daha o kapıdan girer girmez boynuna atılır onunla...
  12. MayıS

Bir Çocuğun Şuuraltında Yatan Korkularını Resme Döküşü...

13. " W£L!K£ "

baba olunca

14. Eylül

Dinine İmanına Bir Güreş Tutalım

Kanuni devrinde Avrupa'dan İstanbul'a yaman bir güreşçi gelmiş. dünyaya hükmeden bir padişahın şehrinde herkese meydan okuyor. -Hodri meydan, çekiyormuş. Bunu duyan Kanuni, Çırağan'a dergaha gitmiş. Selam kelâm ve hoş beş faslından sonra Yahya Efendi'ye: - Ağabey, demiş, Avrupa keferesinden bir...
  15. " W£L!K£ "

Anne - Anlayana - Değer Bilene

16. Eylül

kopya

Tarih Öğretmeni,öğrencilerinden birinin babasını okula çağırtır. -Beyefendi...Üzülerek,bildirmek zorundayım ki oğlunuz kopya çekmek gibi büyük bir hata yaptı.Kendisine hem sıfır verdim,hem de sizin dikkatinizi çekmek istedim. Çocuğun babası araya girerek; -Benim oğlan kopya çeksin,bu...
  17. MayıS

1 Saatte 20 Milyon...

Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki çocuğunu kapının önünde beklerken buldu. Çocuk babasına, - "Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun" diye sordu... ... Zaten yorgun gelen adam, "Bu senin işin değil" diye cevap verdi. Bunun üzerine çocuk "Babacım lütfen, bilmek istiyorum"...
  18. " W£L!K£ "

Zirve Daima Issızdır