Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

ramazan

1. Eylül

Ramazani şehri oruç onbir ayin sultani

“Ey iman edenler! Sizden öncekilere farz kılındığı gibi sakınasınız diye size de sayılı günlerde oruç farz kılındı. İçinizden hasta veya yolcu olan başka günlerde sayısınca tutar. Orucu tutmakta zorlananlara (zorlukla güç yetirebilenlere veya güç yetiremeyenlere) bir yoksulun -günlük- yiyeceği...
  2. MayıS

Hoşgeldin Şehr-i Ramazan

Müştâk olup özlediğim Şehr-i ramazan merhaba Bakıp yolun gözlediğim Şehr-i ramazan merhaba. Safâ geldin izzet ile Dahi azîm nimet ile Müminlere rahmet ile Şehr-i ramazan merhaba. Müminlerin bayramıdır On bir ayın sultanıdır Hakk’ın bize fermanıdır Şehr-i ramazan merhaba. On bir...
  3. MayıS

Ramazan Manileri

Göz aydın hepimize Mübârek günler bize Onbir ayın sultanı Hoş geldin evimize. Akşamdan pilavı pişirdim Gene karnımı şişirdim Çok mani diyecektim ama Defteri yolda düşürdüm Akşam ezanı dinlemek Sahur vakti yemek yemek Ramazana mahsus şeydir Gece davulcu söylemek Aldanma...
  4. MayıS

Çoban ve Elma

Yaşlı çoban sürüsünü otlatmak için yaylaya çıktığında, tepeye yakın bir elma ağacının altında dinlenir ve eğer mevsimiyse onunla konuşarak: Hadi bakalım evladım, bu ihtiyarın elmasını ver artık ve bir elma düşerdi en güzelinden, en olgunundan. Yaşlı adam sedef kakmalı çakısını çıkartarak, onu...
  5. Eylül

Oruç tutmanın faydaları

Hücre yenilenmesini artıran oruç; kansere yakalanma riskini azaltıyor, yaşlanmayı geciktiriyor, algı ve öğrenme seviyemizi maksimuma çıkarıyor. Ramazan ayında oruç tutmanın faydalarını ve sakıncalı olduğu durumları Reem Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Dr. Mehmet Yavuz anlatıyor...Ramazan...
  6. Eylül

Sütlü İrmik Tatlısı

Sütlü İrmik Tatlısı Malzemeleri 1 kg süt 1 su bardağı irmik 7 çorba kaşığı toz şeker 1 paket vanilya 1 çorba kaşığı margarin 1 çorba kaşığı hindistancevizi Süs için: Hindistancevizi Dövülmüş antepfıstığı veya tarçın Sütlü İrmik Tatlısı Hazırlanışı Soğuk süte toz şeker ve irmiği...
  7. Administrator

Maher Zain - Ramazan - Türkçe Arapça ilahi - Ramadan

Maher Zain - Ramazan Türkçe Maher Zain - Ramazan Dinle Maher Zain - Ramazan Sözleri Sen ruhumda can, ilk aşk senle hissettiğim heyecan Sen varsan bende, dört mevsim ömrümde bahar Bize sabretmeyi, güzelliği, anlatan Ramazan Ramazan Ramazan Ey sevgili Ramazan Ramazan Nuruna erdir bizi Sen...
  8. Eylül

11 ayin sultani