Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

yemek

1. Eylül

Köri soslu tavuk tarifi

600 gr. tavuk kuşbaşı göğsü 2 yemek kaşığı ay çiçek yağı SOSU İÇİN: 2 yemek kaşığıun 2 yemek kaşığıtereyağı 1,5 su bardağısoğuk süt 1/2 su bardağısıcak su 1 tatlı kaşığıköri 1 çay kaşığıkarabiber 1 çay kaşığı tuz Sosu süt yerine aynı oranda krema ilavesiyle de...
  2. Eylül

Tavuk Fajita tarifi

Tavuk Fajita Tarifi İçin Malzemeler Tavuklu bölümü; 500 gram kemiksiz derisiz tavuk ızgara eti 2 yemek kaşığı soya sosu 3-4 diş ince dövülmüş sarımsak 3 yemek kaşığı zeytinyağı Kırmızı toz biber Karabiber Kimyon Tuz ( baharatları damak zevkinize göre ayarlabilirsiniz) Sebzeli kısım için; 2...
  3. MayıS

Her Millet Kendinde Eksik Olan Şey İçin Savaşır

İngiliz komutan Atatürk'e Türkleri aşağılamak için bir yemekte şu sözleri söyler: Biz asil İngilizler şeref, onur ve asil kanımız için savaşırız, siz Türkler ise para ve toprak için savaşırsınız... ATATÜRK ise bunun üzerine güler ve şu sözleri söyler: "EVET HAKLISINIZ KOMUTAN. HER MİLLET...
  4. MayıS

Tek Bir Balık

Bir gün akıllı bir adam seyahat zamanı acıkır. O, bir restorana gelir. Bu sırada restorana bir başka yolcu da gelir. Her ikisi birden garsondan yemeye bir şey isterler. Lakin garson yemek olarak, yalnız bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını teklif eder. Bunu işiten akıllı adam garsona...
  5. MayıS

Yaz Tatlısı

Yaz Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler: •2 paket burçak bisküvi, •1 su bardağı soğuk süt, •2 paket kremşanti. Kreması İçin: •Yarım litre süt, •Yarım su bardağı un, •Yarım su bardağından 1 parmak az toz şeker. Üzeri İçin: •Fındık ve ceviz. Yaz Tatlısı Yapılışı Kreması için; tencereye sütü, unu...
  6. MayıS

Ramazan Manileri

Göz aydın hepimize Mübârek günler bize Onbir ayın sultanı Hoş geldin evimize. Akşamdan pilavı pişirdim Gene karnımı şişirdim Çok mani diyecektim ama Defteri yolda düşürdüm Akşam ezanı dinlemek Sahur vakti yemek yemek Ramazana mahsus şeydir Gece davulcu söylemek Aldanma...
  7. " W£L!K£ "

Akşam Yemekte Ne Var Sormayın Bayanlara

8. Eylül

Banduma Tarifi Kastamonu yöresel yemek çeşitleri

Malzemeler: 1 adet tavuk 1 kg yufka 250 gr tereyağı 200 gr ceviziçi 1 büyük boy soğan 1 adet domates 1 çay kaşığı karabiber Yapılışı: 1 adet tavuk düdüklü tencereye konur. Üzerini geçecek kadar sıcak su dökülür. 1 adet soğan ve domates 2’ye ayrılıp haşlama suyuna lezzet katması için eklenir...
  9. Eylül

Üç Şartım Var

Üç Şartım Var Şöyle naklederler: "Birisi bir gün Hâtim-i Esam'ı evine dâvet etmişti. Fakat kabûl etmedi. Isrâr edince ona: "Gelirim ama üç şartım var. Nereye istersem oraya otururum. İstediğimi yerim. Ne dersem onu yapacaksınız." dedi. Adam kabûl etti. Hâtim-i Esamdâvet edenin evine...
  10. MayıS

Superisi ve Erva...

11. MayıS

İki Renkli Kek...

Malzemeler : 4 yumurta 1,5 sb şeker 1 sb'dan 2 parmak eksik sıvıyağ 1 sb süt (oda sıcaklığında) 1 pkt kabartma tozu 1 pkt vanilya 3-4 yemek k. kakao Aldığı kadar un (Ortalama 3,5-4 sb kadar) İçine: 1 paket vanilyalı puding (üzerindeki tarife göre pişirilecek) Üzerine: 1 paket krem şanti...
  12. MayıS

MayısFm Mutfağına Hoşgeldiniz...

13. Eylül

Sadrazam Lokumu

4 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 paket kabartma tozu 1 su bardağından 2 kaşık kadar fazla un Krema için: 2.5 su bardağı süt 1 paket vanilya 4 kaşık un yarım su bardağı şeker Hindistan cevizi, 2 su bardağı soğuk süt (ıslatmak için) Hazırlanışı Öncelikle krema malzemelerini küçük bir...
  14. Eylül

Bu da Geçer Ya Hû!

Dervişin biri, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra bir köye ulaşır. Karşısına çıkanlara kendisine yardım edecek, yemek ve yatak verecek biri olup olmadığını sorar. Köylüler kendilerinin de fakir olduklarını, evlerinin küçük olduğunu söyler ve Şakir diye birinin çiftliğini tarif edip oraya...
  15. Eylül

Kabul Olunan Hac

Abdullah bin Mübârek anlatıyor: Bir sene hacdan sonra rüyâsında gökten inen iki melekten birinin diğerine; "Bu sene kaç kişi hacca geldi?" dediğini duydu. Öbür melek; "Altı yüz bin kişi." dedi. "Peki kaç kişinin haccı kabûl edildi?" O da; "Bunlardan hiç birinin haccı kabûl edilmedi." diye...
  16. MayıS

Yürekten Dilenen Bütün Dualar Kabul Olur...

Bir mescidde, zengin bir adamla bir derviş namaz kılıyorlardı. Birbirlerine o kadar yakındılar ki, okuduklarını ve dua ettiklerini duyabiliyorlardı. Derviş namazını bitirdikten sonra ellerini açtı ve: “Yâ Rabbi! Bugün beni şu şu yemeklerle ve şu çeşit tatlılarla rızıklandır” diye dua etti...
  17. " W£L!K£ "

Birazcık Tuz Etkisi

BiraZcik tuz etkiSi Yaratmalı İnsan...... Birinin HayatınDa... Hani Yaraya BAsıp Acı VereninDen Değil, Yemeğe KatıP, TaT VereninDen... .
  18. Eylül

Denizli Yöresi Darı Çöreği Tarifi

Malzemeler: 2 su bardağı mısır unu 2 su bardağı buğday unu 1 paket kuru maya 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz Susam Salça Zeytinyağı Yapılışı: Hamuru için; 2’şer su bardağı mısır ve buğday unu birleştirilip üzerine 1 paket kuru maya ve 1 silme çay kaşığı tuz eklenir. Azar azar su dökerek...
  19. Eylül

İsrafın Tarifi ve Hükmü:

Arapça bir kelime olan israf “serefe” kökünden gelmektedir Seref, yemek, içmek, giyip, gezmek gibi meşru ve mübah olan hususlarda ma’kul ve ma’ruf sınırı aşmak demektir. İsrafın Lugat Manası: Lüzumsuz yere harcama yapmak, ihtiyaçtan fazla tüketmek, saçıp savurmaktır Istılah manası ise; İnsan...
  20. Eylül

Doğal Zayıflamanın Formülü

Zayıflamak için zayıflama ilaçlarına harcanan milyonlara ve aç kalmaya gerek olmadığı ve doğal olarak tüketilen sirkeyle de zayıflamanın mümkün olduğu Japon bilim adamlarınca kanıtlandı. Japon bilim adamları yaptıkları deneylerde sirkenin içinde bulunan asetik asitin vücudun yağ gelişimini...