Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Amonyaklı Pasta Tarifi

::superisi::

MayısFM Dj yi

Malzemeler
1 Kahve Fincanı erimiş margarin
2 Adet yumurta
1 Kahve Fincanı toz şeker
1 Kahve Fincanı süt
1 Kaşık (Yemek Kaşığı)toz amonyak
1 Litre süt
2 Kaşık (Yemek Kaşığı) un
2 Kaşık (Yemek Kaşığı) nişasta
2 Adet yumurta sarısı
1,5 Bardak şeker
1 Paket vanilya
200 Gram margarin
Adet un

Yapımı
Amonyak sütle eritilir,sonra şeker katılır,karıştırılır.Bu karışıma yumurta kırılır,yağ katılır,karıştırılır.Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edene kadar un eklenir,yoğurulur.
Hamur 8 eş parçaya bölünür,sekiz beze yapılır.Her bezeden servis tabağı büyüklüğünde yuvarlak yufkalar açılır.Bu yufkalar orta ısıdaki bir fırında birer birer,hafifçe pişirilir,çıkarılır.
Kreması için,süt,un,nişasta,yumurta sarısı,şeker,vanilya,margarin karıştırılıp,ocakta krema kıvamı alana kadar pişirilir.

Yufkalardan biri düz bir servise alınır,üzerine krema sürülür,sonra tekrar üzerine yufka konur,tekrar krema sürülür..böylece tüm yufkalar bitirilir.Kalan krema pastanı en üstüne ve yanlarına düzgünce sürülür. Arzuya göre üzeri süslenip, buzdolabında bekletilip servis yapılır.

AFİYET OLSUN.. :)

MayıS

Sayfa Yöneticisi
heyyy... böyle göstermelik ommasss...

biraraya gelince kanlı canlısını da tatmak isteriz...

kalite kontrol... sonra ona göre puan...

06Orbey

New member
Periii.Hoşgeldin forumumuza.Girişte mükemmel ve hızlı olmuş. Cego kesin abone olur senin Pastalara böreklere..Ellerine emeğine sağlık..Offf gerçekten Mükemmel görünüyor.amonyaktami satiliyor yaaw.Hiç duymamistim ben :cool:

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
Ben bu pastayı ilk duyuyorum yemedim görmedim aaaa nasıl geçmişimki ben görüntüsünndee bile bir cazibelik var:) kim bilir tadı nasıldır.