Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Bora Duran - İnsan - 2013 Aralık Albüm Tanıtımı

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi

Duygusal ve derin şarkıları ile herkesin beğenisini toplayan Bora Duran, merakla beklenen "İnsan" isimli yeni albümünü Pasaj Müzik etiketiyle sevenlerinin beğenisine sundu. İki yıl önce yayınlanan "Her Sabah" albümüyle geniş kitlelere ulaşarak, son yılların en dikkat çeken çıkışlarından birini gerçekleştiren, geçen yıl yayınlanan "Sen de Gidersen" şarkısıyla da büyük beğeni toplayan Bora Duran, bu defa on iki şarkının yer aldığı yepyeni bir albüm ile karşımıza çıktı.

Bora Duran "Vücudumun bir parçası gibi" dediği akustik gitarı ile naif vokal performanslarının birleşiminden doğan şarkıların, dinleyiciye sanki baş ucunda söylüyormuş hissini verebilmesi için çok çalışıldığını dile getiriyor ve ekliyor; "İNSAN" albümünde, hayata ve insana dair yaşadığım, anlatmak istediğim ne varsa, fazla dolandırmadan en sade haliyle aktarmaya çalıştım."

Albümdeki on iki şarkının on tanesinin söz ve müziği Bora Duran'a ait. “Sevdiğim bir abimin hediyesi” dediği, söz ve müziği Hüsnü Arkan'a ait yepyeni bir şarkı "Müebbet" ve sözleri Suat Sayın'a, güftesi Salih Korkmaz'a ait "Bitmeyen Çile" adlı Sanat Müziği eserinin, kendine has yorumuyla düzenlendiği bambaşka bir hali yer alıyor. Albümde iki farklı düzenlemeyle yer alan "Yan Yana" şarkısının remix versiyonunun düzenlemesi Hüseyin Çebişci'ye ait.

Albümdeki tüm şarkıların düzenlemeleri Bora Duran, Efe Demiryoğuran ve Hüseyin Çebişci imzasını taşıyor. Kayıt ve mixleri Harems stüdyosunda Efe Demiryoğuran tarafından gerçekleştirilen albümde, Bora Duran'a gitarlarda Gültekin Kaçar, davulda Okay Aynur, bas gitarda Efe Demiryoguran, yaylılarda Gündem Yaylı Grubu, trompet ve trombonda Hasan Gözetlik, klarnette Göksun Çavdar eşlik etti. Albümün mastering'i Çağlar Türkmen tarafından Sestrem stüdyolarında yapıldı.

İlk video klip, albümle aynı adı taşıyan "İnsan" adlı şarkıya, İmre Haydaroğlu'nun yönetmenliğinde çekildi. Klipte Bora Duran'a oyuncu ve model Tuğçe Şentuna eşlik etti. Çekimleri Ata Stüdyoları'nda gerçekleşen video klipte, kurulan led ekrandaki şarkının ruhuna uygun fotoğrafların eşliğinde tekli ve ikili performanslar yer aldı. Bora Duran, büyülü bir atmosferin eşlik ettiği, görsel zenginliklerle dolu, soyut bir klip olsun istediklerini, çekimler süresince şarkıyı seslendirirken, izleyenlerin gözlerinin içine baktığını hayal ettiğini dile getirdi.

Bora Duran - İnsan - 2013 Aralık Albüm Şarkıları

01-Bora Duran İnsan
02-Bora Duran Yan Yana
03-Bora Duran Yak Beni
04-Bora Duran Müebbet
05-Bora Duran O ve Ben
06-Bora Duran Boş Verdim
07-Bora Duran Vazgeçmiyor Gönül
08-Bora Duran Çok Yalnızım
09-Bora Duran Bitmeyen Çile
10-Bora Duran Seni Sevmeye
11-Bora Duran Yan Yana (Remix)