Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Açık Öğretim Ortaokulu 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem kayıtları

Administrator

★XENFORO★
Sayfa Yöneticisi
Açık Öğretim Ortaokulu 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem kayıtları 19 Ağustos 2013 tarihinde başlayacaktır.

2013-2014 Öğretim Yılı I. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemleri 19 Ağustos 2013 - 08 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme yaptıracakların bankalara ücret yatırırken "Açık Öğretim Ortaokulu kayıt ücreti" adı altında ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.
"Yeni Kayıt" için başvuru yapacakların gerekli belgelerle en yakın Halk Eğitimi Merkezi ile Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.
"Kayıt Yenileme" yapacak öğrencilerimiz ise kayıt ücretini yatırdıktan sonra Halk Eğitimi Merkezi ile Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

[h=3]KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?[/h]
- Örgün eğitim kurumları için belirlenecek olan eğitim-öğretim yılı başlangıç tarihi itibarı ile 14 yaşından gün alanlardan;

- İlkokul mezunları ve 4. sınfı bitirmiş olanlar,

- İlköğretim okullarının 5, 6, 7, veya 8. sınıfından ayrılanlar ile ortaokul veya imam hatip orataokulunun 5, 6, 7 ve 8. sınıfından ayrılanlar,

- Ortaokuldan ayrılanlar veya ortaokulu dışardan bitirme sınavına başvurup mezun olamayanlar,

- Yetişkinler II. Kademe Eğitimi Başarı Belgesi ile yetiştirici ve tamamlayıcı temel Eğitim-B kurs belgesi olanlar (17 Eylül 2012 tarihinden önce II. kademe belgesi alanlar 6. sınıftan bu tarihten sonra alanlar 5. sınıftan Açık Öğretim Ortaokulu'na başlatılırlar),

- Yurt dışında öğrenim görüp en az ilkokul 4. sınıfını bitirenler düzeyinde denklik belgesi olanlar,

Açık Öğretim Ortaokulu'na kayıt yaptırabilir. Ancak; özel eğitime muhtaç , tutuklu hükümlü, ıslah evindekiler ve bir yıldan fazla süreli kamu görevlisi ebeveynine bağlı olarak yurt dışına çıkmak zorunda kalanlarda yaş sınırı aranmaz