Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Dini Sözler

YuSuF

Paylaşımcı Üye
Açılıp saçılmak medeniyetse; desene hayvanlar bizden daha medeni.
(Necip Fazıl Kısakürek)

Ey insan kaf dağı kadar yüksekte olsanda.
Kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma...
Herşeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün.

Hayatı "HD" kalitesinde yaşamak istiyorsan "H"akka "D"ayanacaksın o kadar !

Ne olacak bu Türkiye'nin hali? İl il BİRA FESTİVALLERİ düzenlenmekte. Ey Osmanlı, bak gör evlatların ne halde! FE EYNE TEZHEBÛN (Bu gidiş nereye)?

Ve Yüksek Bir Çığlıkla Suküt'a Eriyorum ''Umut Etmekte İbadettir'' Diyorum !

Kalbinden geçmeyeni diline değdirme. Ya kalbin derininden konuş; Ya da sus! (Hz. Mevlana)

Güçlük kolaylıkla beraberdir, kendine gel, ümidi bırakma!
Akıllı insan bilir ki, ölümün arkasında bile daha güçlü bir hayat beklemektedir. (Hz. Mevlana)

ALLAH'ın razı olduğu kişiye tufan bile sığınaktır. Ve inananlar için her çağda bir Nuh'un gemisi vardır..

Cüneyd-i bağdadi'ye sormuşlar, "sabır nedir" diye, sorduklarında şu cevabı vermiş, sabır, yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır..

Doğarken ÜMMETİ, yaşarken ÜMMETİ, ölürken ÜMMETİ, hep ÜMMET. Terketti sünneti..

Namaz kılmak için üniversite içerisinde elde edilen bir metrekare, üniversite dışında elde edilen çok geniş mekandan daha hayırlıdır.

İstediğin kadar inançlıyım de namaz kıl, sadaka ver. Umut verip, güven aşılayıp da yarıyolda bıraktığın insanın gönül sadakasını her iki dünyada da veremezsin. (Hz. Mevlana)

Kötülüğe Rağmen İyilik, Yanlışa Rağmen Doğruluk, Zorluğa Rağmen Cesaret, Uzaklığa Rağmen Vefa Asil İnsanların Kudretidir!

Yine ayrılık yağıyor yüreğimin üzerine.. Ve Bilal sesleniyor ömrüme, "Hayye ale's-Selâh Hayye ale'l- Felâh".

Denemekten, Çabalamaktan Yorulup Cesaretin Kırıldığında Bil ki; ALLAH Ne Kadar Uğraştığını Görüyor.

Dün çimen ayaklarımın altında idi. Şimdi üstümde bitiyor! Görüyor musun? Toprak günahlardan başka her şeyi örtüyor..

Sabır, kötülerin oyununu bozan sihirli elin ta kendisidir.

Ağlamak rahmettir ağlatanı bilirsen, aynaya gerek yok kendini bilirsen.

‎"ENTE" Nidasıyla başlayan her soluk, "ENE"nin bağrında bir VAV yarasıdır. ŞEHADET parmağına sinen her tekbir "ELİF" kokulu bir BİSMİLLAH virasıdır. Yelkenler fora.. istikamet aşkın rotasıdır. Yar diye yüreğine yerleşen Aşk-ı Rahmanın sevdasıdır.

Edepli edebinden susar. Edepsiz 'ben susturdum' sanar.

Ey Can! Edep nedir diye arar sorarsan eğer, bil ki edep, her edepsizin edepsizliğine sabır ve tahammül gösterebilmektir.

Ey deli gönül! Aşk mı istiyorsun? Yaradan sana yar değil mi? Hep soğuk mu geçti ömrün.. Kışın sonu bahar değil mi? Dünya sana neden hoş geldi ki.. Kabir kapısı dar değil mi? Sevgilinin senden istediğini ne çabuk unuttun böyle.. "Ak bir alın" bir de "Ar" değilmi?

Gönlüne belalar geldikçe gülerek karşıla. Şükrü ve sabrı öğreniyorsun, korkma rıza makamı yakın sana. (Hz. Mevlana)

Cahille girme münakaşaya.. Ya sinirini zıplatır tavana. Ya da yazık olur "adabına"

Yusuf 'un gözleri kuyu kadar karanlıktır kimine. Ve güneş gibi aydınlıktır bakmasını bilene. Bu ahir zamanda ne Yusuf gibi bakan göz bulunur, ne de o gözlere bakıp anlayacak Züleyha.

Başkalarının bahtiyarlığına imrenme. Çok kimseler var ki, senin hayatına gıpta ediyorlar. (Hz. Mevlana)

Gülene neden güldüğü sorulmaz. Ama ağlayana neden ağladığı sorulur. Sende dualarında ağla ki Rabbim sebebini sorsun.

Nasıl ki bır anne hasta çocuğuna iyileşmesi içini acı ilaçlar veriyorsa ALLAH (c.c.) ta sevdiği kullarına öyle acılar verirmiş.

Sıkılma ey nefsim, geceni Allah'a ayırmaktan sıkılma, çünkü burada sıkıldıkların ahirette seni kurtaracaktır..

Yaşamak Su Misali Akıp Giderken. Bize Kalan Bir Vefa, Bir Selam, Bir de Habersiz Yapılan Güzel Duadır!

Nefse kolay ve tatlı gelen her şeyi SAADET zannetmemeli.. Nefse güç ve acı gelenleri de FELAKET sanmamalıdır.. (İmam-ı Rabbani)

Güneş ile dünya arasına ay girince dünya karanlıkta kalır,
Allah ile kul arasına dünya girince kul karanlıkta kalır..

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir!

Ey affetmeyi seven Rabbim, sil göz yaşlarımı. Sen teselli et beni, serinlik sun şu bağrıma. Hayırlı kederlerimi sen sevdir bana! Tıpkı geceye saçılan yıldızlar gibi. Ömrüme ışık olsun sıkıntı anlarımda ettiğim dualar. Sen yolum ol; sen sonum ol!

ÖLÜNÜN dili olsa diyecek sana.. ben fırsatı kaçırdım tövbe et "GÜNAHINA".

Nasip; istenen değil, hep verilen. Nasipse gelirmiş Çin'den Yemen'den. Nasip değilse; Senin olsa bile kayar gidermiş elinden..

Allaha kavuşmak, kötü insanlardan uzak durmakla olur. (Hz. Ali)

Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki bütün vaktini ona sarfediyorsun?

Dua ve İbadet; Allah ile beraber olmaktır. Allah ile olan kimse için; ölümde ömürde hoştur. (Hz. Mevlana)

Ne kadar acıdır insanın teselliyi içkide sigarada araması.
Çok mu zor elini semaya kaldırıp Rabbine yalvarması..

Ya islamda yürürsün, ya da küfürde çürürsün, yol mezarda bitmiyor gidince görürsün.

Bir insanın nasıl güldüğünden (terbiyesini) neye güldüğünden (ahlakını) anlayabilirsin.

Dün dünde kaldı karıştırma, yarın yaşayacakmısın araştırma.
Bugün hayattamısın ozaman güzel yaşa kahırlaştırma.

Huzur bulmak istiyorsanız, ezanla dirilin namazla yaşayın.

Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir. (Hz. Ebubekir)

Şu fani dünya için gayret üstüne gayret.. ebedi dünya için gayret yok hayret.

İbret Al Yere Düşen Yaprağa; O da Senin Gibi Tepeden Bakardı Toprağa.

Gözlerine dünya süsü güzel gelmesin. Kulaklarına müzik aşk hoş gelmesin. Ömrün hep bunlarla boş geçmesin. Bir gün toprak olacaksın ey nefsim.

Gerçek zengin, bilgisi çok olan insandır. (Hz. Ali)

İman iki eşit parçadır, yarısı sabır yarısı şükür.

Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa işler bozulur. (Hz. Ebubekir)

Geceler uzundur. Onu uyuyarak kısaltma. Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
(İmam-ı Azam)

Saatin zinciri bitince eylemez tık tık. Vakti zamanı gelince ruha derler çık çık. Hakka kulluk eyle zira ahirette dinlemezler hık mık.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere de kıymet verme.

Güvenme zenginligine bir kivilcim yeter.. güvenme güzelligine bir sivilce yeter.

Allahü Teâlâ Buyuruyor Ki, Nefsinize Uymayın, Nefsiniz Bana Düşmandır.

Kibir, Bele Bağlanmış Taş Gibidir. Onunla Ne Yüzülür Ne De Uçulur.

Bin Zulme Uğrasan Da, Bir Zulüm Yapma. (Hz. Ali)

Kırk çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez. (N. Erbakan)

İnsanların en iyisi fakirlere karşı alçakgönüllü olan zengindir. (Muhammed İbn-i İsmail Mağribi)

Allah’a dost olan, hiçbir şekilde dünyaya dost olamaz; dünya dostu olan, asla Hakk’ın dostu olamaz. (Ebû İshak)

Bir kötülüğü beğenen, onu işleyenden daha kötüdür.
(Şemseddin Sami)

Sabır acıdır, ama tatlı meyvesi vardır. (Şeyh Sadi)

His yok, acı yok, hareket yok leş mi kesildin? Hayret veriyorsun bana sen böyle değildin. Feryadı bırak, kendine gel çünkü zaman dar. Uğraş ki telafi edecek bunca zarar var. (Mehmet Akif Ersoy)

Sözü dost, özü düşmandan usandım. Dili Mümin, kalbi şeytandan usandım. Herkesin kahrı çekilir ama; ben davasız Müslümandan usandım..

Bir elimizde şarap, bir elimizde Kuran, ne tam kafiriz ne de tam müslüman! (Ömer Hayyam)

Müslüman çağın gözüyle İSLAM’a bakmaz, İSLAM’ın gözüyle çağa bakar.

Ölüye karşı aşk ebedi olamaz. Kişi ölünce aşk biter. Sen ebedi diri olana aşık olmaya bak! (Hz. Mevlana)

Kadın Mezarlığa Girerken Başını Kapıyor, Dışarı Çıkarken Açıyor, Ölüye Karşı Kapayıp, Diriye Karşı Açmak AKIL ALMAZ!

İyi ki geçiyorsun zaman! Ya acının derinime işlediği bir anda donsaydın. (Hz. Mevlana)

Sesini değil, sözünü yükseltmeli insan. Çünkü gök gürültüleri değil, yağmurlardır yaprakları yaşartan. (Hz. Mevlana)

Başını onun omzuna dayayıp, "lütfen beni terk etme" diye yalvaracağına; alnını secdeye koy, "kalbime göre ver Allah'ım" de.

Toprak boyunuzun ölçüsünü almadan, siz seccade'ye boyunuzun ölçüsünü verin.

Ey insan. Cenneti istiyorsan İSTENİLEN gibi yaşa. Cehennemi istiyorsan İSTEDİĞİN gibi yaşa..

YuSuF

Paylaşımcı Üye
Yahudinin zulmne deil, mslmann uykusuna alayn..

Bilerek Geirdiin Namaz'a Kaza Deme!
Bilerek Arabann nne Atlayana "Kaza Yapt" Deil "ntihar Etti" Denir!

zlme Gnl. Gecenin aarndan seher, kn ardndan bahar muhakkaktr..
Unutma Gnl. Gecenin de, kn da sahibi HAK'tr!

Canl Yayndasnz! inizi, Dnz Dzeltin! ALLAHU Teala sizi izliyor..

Ey Yreimdeki Hzn:
Hzne: Bismillah..
Acya: Elhamdlillah..
Gzyana: SbhanALLAH..
Lal Olan Dilime: La ilahe illALLAH.

Ey baclarm tesettrnz bu gn gnein zararl nlarndan koruyacak, yarn souktan bi sonraki gn cehennem ateinden koruyacaktr.

Her kaybettiin eyin yerini doldurursun da Mevla'y kaybedersen, ya Mevla'y kaybedersen yerine ne bulursun?

Fazla glmeyi terkedene; "heybet" verilir.
Fazla konusmayi terkedene; "hikmet" verilir.
Fazla yemeyi terkedene; "ibadetin lezzeti" verilir.
Mizah ve laubali tavrlar terkedene; "zerafet"verilir.
Dnya sevgisini terkedene; "ahiret sevgisi" verilir....
Bakalarnn kusurlaryla uramay terkedene; "kendini islah etme imkani" verilir. (Hz. mer)

ANNE ve BABANIN, HAYIR Duasndan daha koruyucu bir kaza sigortas bulunamaz..

Mevlam iin neyse DEERM, ite ben o kadar ederim.

rtsz kadn perdesiz eve benzer ya satlktr ya kiralk.

Kafire kar "ELF" gibi dimdik, Allaha kar "VAV" gibi eilirim..
(Necip Fazl Ksakrek)

Ayam taa taklp dsem bile, elhamdlillah. Taa taklabilen bir ayam var.. (Hz. Mevlana)

Uzaklk deyip de dert ettiin nedir ki sevgili, biz yaradan da grmeden sevmedik mi? (Hz. Mevlana)

ftira kltan daha zalim bir silahtr, nk iftirann at yaralar hi bir zaman kapanmaz..

‎'OF' demek de nerden gelmi ''Allah'' diyen gnle, ''Af'' diyebiliriz ancak biz bu ameller ile..

ocuklarnza stle birlikte Kurandan tler verin. Boylar byrken, kalpleri ve bak alar da bysn. (mer Muhtar)

Zinann; yamur gibi insann zerine yad asrda! Islanmadan, kuru kalmann addr tesettr. Yrrken bamn yerde olmas sizi rahatsz etmesin, benim tek derdim yere den edebinize taklmamak..

Rukda balar, secdede biter bu "AK". Hamd Onadr, kr Ona, hep Ona tazm.. Hi phe yok ki, "Subhne Rabbiye'l-l..

mann hkmdar olmad aklda eytan ihtilal yapar..

Daim siyahlara yz tutard yreimiz..
Ve hikmeti dokundurdu siyaha Rabbimiz...

Evdeki Hesabmz Bile arya Uymuyorken, Ahiret Hesabmzn Vay Haline!
(Necip Fazl KISAKREK)

Hak edenin hak ettiini bu dnya da vereceksin ki seni dier tarafta megul etmesin.

Veren de 'O', alan da... Nedir senden gidecek?
Telan grenler, Can senin zannedecek.
[Necip Fazl Ksakrek]

Neden duasz brakyorsun dilini? Yoksa sende kapy almadan, almasn bekleyenlerden misin?

Aklm her gn tvbe eder. Nefsim her an tvbemi bozar. Arada kalm bareyim iyi ki senin kapn var.. (Hz. Mevlana)

Dileri rmesin diye her gn fralayan insan; kabirde bedenin rmesin diye bireyler yapyor musun?

Yaz beni ey kalem! Kalbim hzn denizine yle dald ki.
nsanlar acmasz, vefasz.. Yaradandan baka kimim kald ki?

Modas Gemeyen Tek ey ? Kefendir.. Halen Cebi Yok.. !

Krlsn Kalbim Umrumda Deil, Naslsa arem RABBM'de,
Sonunda Huzur ki Kelimede Deilmi, ALLAH "AZZE VE CELLE"

ster merhem srsn ister yaralasn Ne hotur, O nun gamyla perian olann hli.. (Sadi irazi)

Bir kii Allah'tan baka kimseye ihtiyac olmadna inanrsa Allah da onu bakasna muhta etmez.

"Alime sormular: "stn ban niin perian? Alim yant vermi: "imi dzeltmekten frsat bulup da dm dzeltemiyorum."

Huzur; her ac sonras Mevlaya ynelmek, her sevin sonrasda kretmektir !

Vedalar gzle sevenler iindir, gnlden sevenler ayrlmazlar.. (Hz. Mevlana)

Tesettr deyince "Bizi 1400 Yl ncesine mi Gtreceksiniz" Diyorlar...
Ama Soyunmaya Gelince Ta Ta Devri'ne Dnyorlar...

Hotur bana senden gelen, Ya gonca gl, yahut diken.. Ya hayattr.. yahut kefen, Nrn da ho, nurun da ho.. (Yunus Emre)

Ve eytan kapy alar; dinnn denn dnn. Mslman cevap verir evde yokuz..
Edebin ne kadar nemli olduunu bilseydiniz, ALLAH'tan rzk yerine edep isterdiniz. (Hz. Ali)

ster merhem srsn ister yaralasn. Ne hotur, O nun gamyla perian olann hli! (Sadi irazi)

Gnn adam olmaya alma, Hakikatn adam olmaya al. nk gn deiir, Hakikat deimez. (ems-i Tebrizi)

Anladm ki; sanat ALLAHI aramakm, marifet bu, gerisi yalnz elik omakm. (Necip Fazl Ksakrek)

mitsiz olma! krsz olma! Sabrsz olma. Mevlay bilen midi bilmeli. O'nu bilen kretmeli.. (ems-i Tebrizi)

Ey nefsim! Seni sen yapan benim, beni ben yapan sensin! Ya yola gel, yolda beraber gidelim! Ya da yoldan ekil ben "HAKKA"gideyim.

Asl annelik, dnyaya ocuk getirmek deil. Cennete iek yetitirmektir.

Tek bana kald zaman yabanclk ve gurbet hissini yaayan henz Rabbiyle tam bir yaknlk oluturamamtr. (Hz. Aie)

"Bir ya dt iime ! Ardndan bir kelam dilime..
''La Tknatu''
"La Tknatu min Rahmetillah''
''Allah'n rahmetinden mit kesmeyin.."

zlme Skutum Seni Kimse Duymuyor Diye! ALLAH Yardr...
Yari ALLAH Olann, Beeri Kulaa htiyac Yoktur...

"En cmert insan, muhtaken verebilendir.." (Hz. mer)

"Gln dikene katlanmas onu gzel kokulu yapt.." (Hz. Mevlna)

Mnfn almeti tr: Konuunca yalan syler. Sz verince sznde durmaz. Kendisine bir ey emanet edilince hiyanet eder.

Ulaamayacan bile bile neden O'nu aryorsun? derler...
Bende derim ki; lecegimi bile bile neden yayorsam, o yzden.
(Hz. Mevlana)

Ebu Leheb'in Eli Kurudu, RAHMAN Buyurdu "TEBBET"... Dierlerinin de Sonu Farksz, Cehennem Var SABRET.

Kimi Seviyorsun Diye Sorduklarnda; aret Parmam Kaldrp ALLAHU EKBER Dedim.

Yazk sana ey nefsim cehennemlik ileri yaparken cenneti umuyorsun !

nsanlar llerin Gzlerini Kapatyor. Ama ller nsanlarn Gzlerini Aamyor !

Kul Fanidir Yol Mukaddes, Birgn Verilecek Bu Son Nefes, Ne Makam Kalc Ne Heves, KUR'AN-I KERM'dir Tek Adres !

Ey Dost.. Kul Hakk Nedir Bilir misin..? ALLAH Yarna Brakr Ama, Yanna Brakmaz Asla !

Ben bir garip insanm.. Ne tahtm var, ne tacm.. Tut elimden ALLAH'm.. Yalnz sana muhtacm..

Canmdan baka servetim yokken. Canmdan gemeye geldim. Kabul et ne olur ey ALLAH'IM.. Aknla yanmaya geldim.

Her taraf sarsa da, zalimlerin belas, Hepsini yere serer, bir mazlumun bedduas..

Ay domuyorsa yzne, gne vurmuyorsa pencerene
kabahati, ne gnete ne ay da ara...
Gzlerindeki perdeyi arala.. (Hz. Mevlna)

ini dndan daha ok ssle! Zira iin Hakk'n dn halkn bakt yerdir..

ki ey mhimdir:
Birincisi okyanus kadar bol "HAYSYET"
kincisi ELF gibi dimdik bir "AHSYET"

Mminin sevinci y*znde, hzn kalbindedir" der. Tebessm kalbi skntdan kurtarr. (Hz. Ali)

Derdi bal olann. Sabr da gibi olmal.. (Hz. Mevlana)

ki ey ykar insan.. Dostundan Gelen ihanet, dmanndan gelen merhamet... (Hz. Mevlana)

Laykl Fransadan ithal ettik hadi onuda boykot edelim..

‎9 yanda hafz, 14 yanda padiah, 21 yanda
stnbul Fatihi oldu..
Ecdad tarih yazm, torun ise okumaktan aciz.

nsanlarn her nefeste iki kere kretmesi lazm,
Biri nefes ald dieri verdii iin...

Hznme "Dua" srdm. Gz yalarma ila. Ak'n ateinden gnl harab! Bekliyorum. Taktir senindir YA RAB...

Susmak mn eksikliinden deil, belki mn'nn derinliindendir!
(Hz. Mevlana)

Kabrini hazine sand yap ve iini sana faydas olacak salih amellerle doldur.

Vef; sevgidir... artsz, hesapsz, sonu olmayan bir sevginin ta kendisidir...
Bu dnyadan vefa arama nk vefas bile vefaszdr. (ems-i Tebrizi)

Her sknt aslnda bir rahatln habercisidir..

Erkek adam alamazm. Oysa ilk erkek Adem a.s 600 sene alad..

Eimizi, Dostumuzu Akrabalarmz Namaz Konusunda Uyaralm Yarn Ahirette Sen Klyordun Ama Beni Hi Uyarmyordun Demesinler..

"Dertli insan, ii duman dolu bir odaya benzer, O'nu dinlemek bir odaya pencere amak gibidir.."
(Hz. Mevlana)

Bana yakn olanlar, soyumdan gelenler deil; Yolumdan gidenlerdir..
(Hz. Muhammed s.a.v)

Dnya hzn yeridir. Gariplerin sknts bitmez. Peygamber meslei de byledir. Hzne bakar her yan..

Acaba bazen unutuyor muyuz sevgilerimizden kr olunca;
bizi asl yaratn, nimet vereni, rzk vereni kez nefes vereni?
bizlere ah damarndan daha yakn olan, bizi seven sevdiren El- Vedud olan?
Allah bizi unutmasn, unutturmasn..
Her nerede olursanz olun, O sizinle beraberdir. (Hadid, 57/4)

Musa (a.s.) "Ya Rabbi! Yalnzm, hastaym, garibim."
dedii vakit, Rabbi ona yle seslenmiti:
"Ya Musa! Yalnz kimse; benim gibi arkadaa sahip olmayandr.
Hasta; benim gibi doktoru olmayandr.
Garip; benimle arasnda alveri bulunmayandr."

Kimler ayrlmad ki canndan.
Ayrl, cennetten ayrlan Hz. Ademe sor. Tufanda olunu dalgalarn penesinde brakan Hz. Nuha, Yusufu iin inleyen Hz. Yakuba, iindeki ejderle bouan Zleyhaya, yreinin sesini susturmak iin bileiyle dalar oyan Ferhada, ems iin kavrulan Mevlnaya, binlerce evldn gurbete gnderen Anadoluya, en ok da Resuln Medineye gnderen o kutsal diyra, hasl gidenin ardndan bakp kalanlara, ocak gibi yananlara sor..

Alp Bam Gidesim Var! Aklar ehri Mekke'ye..

Resulallahn (S.a.v) Oturarak Namaz Kldn Gren Ebu Hureyre (R.a) Soruyor: - Ya Resulallah Hastamsnz? Hayr, Am...

Birinin Binlerce Devesi Olsa, Hepsini Datsa, Bir Namazn Vaktinde Klnmas Sevbna Yetiemez..

Her Kahkahanda Allah'a Teekkr Etmiyorsan, Neden Her Aladnda O'na Kzyorsun? (N.F.K)

Genlik... Gelip geti... bir gnlk sst; Nefsim doymamaktan dnyaya kst. (Necip Fazl Ksakrek)

Bu Dava Gnl ster okluk Deil, Birlik ster! Bu Dava Yreiyle Sevgiyle Devleecek man ster..

syannz nefsinize, itaatiniz Rabbinize olsun. (Abdulkadir Geylani)

Mazlumun ah, ndirir ah...!

Erkekte Gzellik; Gzlerini Kapamaktr Haramlara.. Kadnda Gzellik; Kapanmaktr Haram Nazarlara..

La Tknatu La Tknatu min RahmetiLLah.. Allah'n rahmetinden mit kesmeyin...

Btn beklentileriniz ALLAHtan olsun.. (Hz. Ali)

Hzn, Her Hale kretmenin Dier Addr.

Eb Bekir Olsam, Sadakte Diyebilsem zmle, Szmle, Yaantmla Bir Bulut Olsam, Onunla Hicret Etsem Hzn ehrinden Nur Diyarna..

badetin Ruhu, hlastr. hlas se, Yaplan badetin Yalnz Emredildii in Yaplmasdr.. (Said Nursi)

Skut, nsann En Nefis Elbisesidir. Rahat Ve Huzur On Ksm se, Dokuzu Susmaktr. (Hz. mer)

Misafirsin Bu Hanede Ey Gnl Umduunla Deil Bulduunla Gl, Hane Sahibi Ne Derse O Olur, Ne Sitem Eyle Ne De zl..

Gnahlara Kefarettir Gnldeki Keder. Niyetler Halis Olunca, Ameller Olmaz Heder. Biraz Sabreyle ALLAH hmal Etmez MTHAN EDER!

Cenab- Hak Kafir in Necis Dedi. Fakat Dikkat Et Ki; Kafirlerin D Pis Deildir. O Pislik Onlarn Din Ve Ahlakndadr.. (Hz. Mevlana)

Eskiler, Hep Sevdiinin Alnndan perdi, Bilirlerdi O Alnn Secde'den Kalkmadn..

Sabr yle Bir p Ki; Sen Kopacak Sanrsn; O Sarldka Glenir. Sen Bitecek Sanrsn; O Gittike oalr...

Bir nsann hretine Ve Grnne Aldanma: Namaz Ve Niyazna Bakma: Aklna Ve Doruluuna Bak.. (Hz. mer)

Dnyann En Gzel Yeri nsann Evidir.. Yeter Ki O Evde "man" Olsun, "Ak" Olsun, "Huzur" Olsun Ve "Bar" Olsun..

Sabr Eden Yrekler, Bulur Ak le Ferah, Sevgi le Dile Gelir Kalp ''La lahe llallah'' Kalbin iiridir Zikrullah..

Mslman Okeye Drdncy Arayacana, Namaza ncy Arayp Cemaat Olsayd, Bugn Bu Durumda Olmazdk..

Duyuyormusun? Abdest Alrken D k l e n Gnahlarn lklarn..?

Birinin Binlerce Devesi Olsa, Hepsini Datsa, Bir Namazn Vaktinde Klnmas Sevbna Yetiemez..

Her Kahkahanda Allah'a Teekkr Etmiyorsan, Neden Her Aladnda O'na Kzyorsun? (Necip Fazl Ksakrek)

'' s L a m - D e v L e t i n i '' Evlerinizde Kurunuz Ki; O Sizin Topraklarnz zerinde De Kurulsun..

Erkein Harama Bakmamas zzetinden, Kadnn Na Mahreme Grnmemesi ffetindendir...

''Edebim El Vermez Edepsizlik Edene.. Susmak En Gzel Cevaptr, Edebi Elden Gidene.."

ki eyi stersiniz Ama, Bulamazsnz. Bunlar, Nee Ve Rahatlk Olup, kisi De Cennette Olur.. (Eb Turb- Naheb)

nsanlarn Skntlarna Katlanmak Allah Telnn Beendii, Reslullahn Sevdii Ve Evliynn zendii Bir Ahlktr. (Hz. Mevlana)

yle Ucuz Deil Gl Koklamak. Gl Tutan Ele Diken Batmal. Bir Aka Gnl Veren O Akn Kapsnda Yatmal. (Necip Fazl Ksakrek)

Bu Dnyada Renk, Nak, Lezzet Ne Varsa Ksm; Gzmde Son Marifet, Azraile Tebessm.. (Necip Fazl Ksakrek)

Biz, Fatih Sultan Mehmet Hn Kadar Trk, Said Nursi Hz. Kadar Da Krdz! Ve Hepimiz Ayn Kilimin Desenleriyiz.. (Muhsin Yazcolu)

Hz. Yusufu Grnce Ellerini Kesen Msr Kadnlar, Benim Efendimi (S.a.v) Grseydiler O Ba Yreklerine Saplarlard. (Hz. Aie)

Gelmez Sana Bir Ziyan Bu Aktan Gnlm! Can Gitse De Korkma Baka Bir Candr lm.. (Hz. Mevlana)

Susuyorum... Cmlelerim ksyor yalan dnyaya...
Bekliyorum... Sabredenlerden olmak muradyla...

''Sevinli Annda Kimseye Sz Verme, fkeli Annda da Kimseye Cevap Verme..'' (Hz. mer)

Rahmetler Saan Dua Kapsn Kim Vurdu da Ona Yzlerce Baharla cabet Edilmedi? (Hz. Mevlana)

NEFSN Sa Elinde KUR'AN Varsa, Koynunda da Haner Gizlidir.. (Hz. Mevlana)

Kalpleri Hakk'a Kar rtl Olanlar, Balarn, Takvalarndan tr rtenleri Her Zaman Bir Sorun Olarak Grrler..

nsan ki Bklm Olsa da Rahattr Ana Karnnda. Boylu Boyunca Uzansa da Kim Rahattr Mezarnda..

LA LAHE LALLAH Sprgesiyle Yolu Temizlemezsen LALLAH Sarayna Varamazsn.. (mam- Rabbani)

Asl Yetimler Anadan, Babadan Deil; lim Ve Ahlaktan Yoksun Olanlardr..
(Hz. Ali)

Tarlaya Arpa Eken, Nasl Buday Bier ki? mr mansz Geen Nasl Mu'min Ger ki..?

Ey Yr! Ey Gnlmn Sol Yars.. Aklma Koydum Seni, Aklm Almad. Yreime Braktm, Sana Doymad.. (Hz. Mevlana)

Ey Gnl! Sen Sen Ol, Kimsenin Gnln Ykma. Dikenin Ucuna kta, Edep izgisinden kma..! (Hz. Mevlana)

Gerekleri Sylemekten Korkmaynz. (Hz. Ali)

Dua, badetin Asli Ve zdr. Allah Katnda Duadan Makbul Bir ey Yoktur. Dua 70 Trl Kazay nler. mrn Bereketini Artrr..

Mevla'ya Has Olmayan Gnl, Leyla'ya Paspas Olur. nce Mevla in, Secdelere Gml. Sonras ad Olacaktr nan, Ak le Gnl..

Bana Hatam Syleyenden.. ALLAH Raz Olsun! (Hz. mer)

Sil Yznden Hzn, Kalk Yeniden Umutlara Dayan! Damlada Denizler Grr, Ruhunu Aka Adayan..

Kalp, Bedenin Sultandr. Allah'n Eseridir. Kalp, nsan Ruhunun Kayna, mann Madeni, Allah' Bilmenin Makamdr..

Kalbini Allaha Brakan, Skunete Eriir.. Ama Kalbini nsanlara Brakan Hep Skntl, Hep Kaygldr..

Ne Rzgarma Tl, Ne Frtnama Talan Lazm! Ne Tahtma Kul, Ne Bahtma Yalan Lazm! Bana Bir Ben, Birde Beni Anlayan Lazm..

Ne Gelenin Zevkindeyim, Ne Gidenin Yasndaym.. Ben Mevlaya Gnl Verdim, Sevdamn Dua'sndaym...

M'minin niyeti, amelinden hayrldr..

Gzn Ayorsun "Dodu" Diyorlar. Gzn Kapatyorsun "ld" Diyorlar. te Bu Gz krpa "mr" Diyorlar..

Ak Olun Ey nsanlar Ak Olun. Kara Gzlere Deil Kara Gzleri Yaradana. Gllere Deil Var Edene AIK OLUN..

Ben Hi Umudumu Kesmedim Hayattan.. Bugn Byle Dertli Olsam Bile.. Yarn Ne Haldeyim.. Bilirim Hepsi Allah'dan..

Hz. Zeyneb'in Baklarnda Dnya Yanarken, Ebu'l As Akn Diline Dolayp Seslendi: Cennetimin Kaps Ne Olur Gitme..

GL Kokladm Terindir Diye, Seyrine Daldm Yzndr Diye, Yaprana Dokundum Tenindir Diye, Ben GLE Vuruldum SANA Benziyor Diye..

Hi Kimse Elbisesinden, Etiketinden Dolay Mkemmel nsan Olamaz. nsann erefi lim Ve Edep Sahibi Olmasndandr..

Besmele Miktarnca nirah Duydum Gecemin Ayaznda, Her 'AH' Bir Dua Niyetiyle Ykselir Gnlmn Avaznda..

Ne stersen Ol Ama; nce, Nefsinin retmeni, Vicdannn rencisi Ol..

Allahm! Senin Benden Baka Merhamet Edecein Kulun ok. Ama Benim SENden Baka Af Dileyecek Kapm Yok..

Yalnzlktan mitsizlie Dnce, Gne Gibi Bir Sevgilinin Glgesi Altna Gir.. (Hz. Mevlana)

Aksz Olma ki l Olmayasn Ak le l ki Diri Kalasn.. (Hz. Mevlana)

fkeden Saknnz! nk fkenin Ba Cinnet, Sonu se Pimanlktr...
(Hz. Ali)

Bencillik, Gzne Taklm Ayna Gibidir.. O Gzler Nereye Bakarsa Baksn Kendinden Baka Birini Grmez.. (Hz. Mevlana)

Dzenim Bozulur, Hayatmn Alt stne Gelir Diye Endie Etme. Nereden Biliyorsun Hayatn Altnn stnden Daha yi Olmayacan? (ems-i Tebrizi)

Btn Dnyay Verseler Ve Buna Karlk Bir Karncann Azndaki Taneyi Almam steseler, Bu Zulm Yapmam.. (Hz. Ali)

Hibir nsan ster aka Olsun ster Ciddi, Yalan Konumay Terketmedike; mann Tadn Anlamaz.. (Hz. Ali)

Hazreti Aliye, "Efendimiz'e olan sevginiz nasldr?" diye sorulur.
Rasulullah, susuz bir insann suya hasreti gibi severdik... cevabn verir..

Bir Vakit Namazm Kaybetmektense, Dnyalar Kaybetmeyi Tercih Ederim..

Yatlar eyiz telanda iken o
'Ahlaktan ve Iffetten Daha gzel eyiz mi olur' demiti.. (Hz. Fatima)

Sizin 1 Nisan (aka gn) sandnz ey hristiyanlar'n (hile gn) sebebi de 15. y.y sonlarnda 31 mart gecesi binlerce Mslman'n kandrlarak "1 Nisan" sabah katledilmesidir..

"Mslman kzsn; iffetin bir kat paras deil!
inenmesine izin verme; buruturur atarlar, farkna varmazsn''

Krtaj cinayeti iin kendi bedenim kendi kararm diyen zavalllar peki yllarca kendi bedeni ve kendi karar olarak ban kapatan kardelerime neden zulm ettiniz?

NE GZELDR SECDE ; SEN YERN DBNE FISILDARSIN
GKYZNDEN DUYULUR..

Gl Kokundan Uzakta Ne Huzur Var Ne Rahat..
Bu Garip mmetine; Edermisin efaat (s.a.v).

''Barmaktan korkma mslman.
Dilinde Allah olann sesi kslmaz..!

Dua ettiinizde ok isteyin, nk verecei hibir ey Allah'a ar gelmez..
(Hz. Muhammed)

Yrei Hacer olann, imdadna zemzem yetiir..

Cennet emel ile deil, amel ile elde edilir.. (Hz. Ali)

Kuran ders kitabdr, snf gemek iin deil, srat gemek iindir..

En stn ibadet; skntl annda, sabrla kurtulmay beklemektir!
(Hz. Muhammed)

N'olur Allah'm! Yorulmu, daralm, aresiz kalm tm yreklere ''inirah'' bahet..

Ahlak yoksunu bir nesil,
Baz annelerin "erkektir yapar!" demesi ile balad..

nsan dnyada saln, huzurunu, sevdiklerini kaybedebilir, ancak insan iin felaketlerin en by ahiretini kaybetmesidir..

Gvenme zaman ahir zamandr. Amel, ihlas yoksa halin yamandr. Aldatr dnyann yalan ziyneti, seni kurtaracak tek gerek, MANDIR.

Her eyin ilac zaman derler. Bir de bu kelimeyi tersten okumay deneseler.

ans yoktur; Allah neyi nasip ederse o vardr..

O deilde iki yasa konuuluyor hararetli, hararetli..
E zaten yasakt 1400 yl oldu...

Dindarlar kt ve gvenilmez insanlar olsalard bebeler camii nlerine braklr myd hi? Siz hi diskoya braklan bebek grdnz m? (Bekir Develi)

Dine hizmet etmeyenler ancak eytana uaklk etmi olurlar..
u Damla Kutsaldr; Kan Damlas ehadettir. Ter Damlas Berekettir. Gz Damlas badettir!

Deccal bile ALLAH derken; senin ne haddine Tanr demek..

Bu lkeyi kurtaracak olan nesil. Akam ezan okunmadan, evde olan nesildir. Sabah ezanna kadar ien deil!

Ne imtihanlar misafir ettik bilsen hi hesapta yokken,
yi ki aclar azaltacak dualar ezberlemiim ocukken.

Ahlak rts Olmayan Ba rts Dindar Yapmaz!

Birazck huzur 'yeaa' diyene. 'Azck secde yahu' diyesim geliyor..

Alkole balama ya: 12
Sigaraya balama ya: 10
Namaza Balama Ya: Daha genciz ilerde klarz..

Gznde "tesettr" olmayan erkek, kadnlar suluyor. Bedeninde "tesettr'' olmayan kadn, erkeklere ahlaksz diyor. Oysa ALLAH; kar cinsi deil, "KENDN KORU" buyuruyor!

Neden Kahkahalarla Glyorsun Ey nsanolu! Cennetlemi Mjdelendin?

Gerek Sorun; Ezanl Semtlerin, Namazsz Nesilleri..

Kiiyi kurtaracak olan; hafzasndaki Kur'an deil, hayatndaki Kur'an'dr.

Akn ne olduunu, haram diye uzak duran genlere sorun..

Ve ak Efendimizin (s.a.v.) ldn hissedip, ban duvarlara vurarak kendini ldren devesiydi..

Matematik hep yalan syledi!
Bedirdeki 313 Mslman,
imdiki 1,5 milyar mslmandan daha oktu..

10.000 sms kullanmaya vaktimiz var ama 5 vakit namaz klmaya vaktimiz yok..

Aln secde grmemi insanlar, akn ne demek olduunu bilemezler..

Yanl Anladk Rabbim lalar ocuklarn Ulaamayaca Yere Kaldracaktk... KURANI Deil!

- Kilo vermek iin deildir
" Oru "
- Kuafr masrafndan kurtulmak iin deildir
" Barts "
- Spor olsun diye klnmaz
" Namaz "
- Gururlanmak iin verilmez
" Sadaka veya para
- Et iin deildir
" Kurban "
- Desinler diye yaanmaz
" slam "

Masa rts, yatak rts, sehpa rts derken dnya iin hereyi rttkte, ahiret iin bir bamz rtemedik..

eytan Allahn varln inkar etmediki. Sadece secde etmedi.. Oysa biz ka secdeyi geri eviriyoruz?

lle de bir tokat m yemelisin ensene? lm sana gelmeden, sen kendine gelsene..

Ben eenim, Ben Bonam, Krdm, Trkm. Ben nsanm. Dmanmz Bir Zalimlerdir. Ben mmetim, Mslmanm..

Kuru kuruya 'Allahm seni seviyorum' demek yetmez. Tvbe gerek. Dua gerek. Namaz gerek. Ak gerek!

Tebbet sresi nlyor kulaklarmda. Elleri kurusun tm zalimlerin

"Dindar nesil dourmayacaz" diye yrtnp sokaklara dklenler! Firavun'da sizin gibi dnyorken Hz. Musa'y elinde, evinde bytt. Sonu mu? slam daima galip gelecektir..

Bir kadn vardr, aar bedenini, ayana krmz hal sererler. Bir kadn vardr, kapar bedenini, ayana Cennet-i Aly sererler..

Yrtlan Yusuf'un gmleiydi, edebi deil! Onun giydii sabr gmleiydi, bir bezparas deil..

Ulaamadna tevekkl, ulatna rza, kaybettiine sabr gsteren kii takva ehlindendir..

inde var ise MAN; Ona gre giyin kuan. inde Yok ise MAN; bari merakndan bir bak ne diyor KURAN..

Kitaba uyanlardan msnz! Yoksa kitabna uyduranlardan m?

Millet olarak tek sorunumuz: fikirde Mslman, yaant da gavur olmamz...

Kalpler ta kesilmesin diye. Tan kalp kesildii yerdir KABE..

Bir aa sklyor yaaryor gzler..
Bir millet katlediliyor aldrmyor kzler!

Yeryz ALLAH'n mlkdr. O'nun adna kurtarlmas gerekir.
zerine "LA LAHE LLALLAH" bayra (Hilafet sanca)
dikilmeyen her yer igal altndadr..

Brak glsnler ban rtl diye. Tebessm et ge.
Onlarda bir gn istemese de rtnmeyecek mi; nce kefen, sonra toprak ile..

Hz. smail gzn krpmadan Allah'a kurban olurken,
biz slam' nefsimize kurban ettik..

Tesettr bir ak'tr! Deer verene ayet, deer vermeyene bez parasdr..

Hem harama bakyorsun, hem de baklmam bir e istiyorsun. Ein sormasa zebaniler soracak "kim bu gzlerinde ki yabanc"?

Ne klelik 'Bilal' olmaya engeldir, ne de paygamber slalesinden olmak, cehennem kt olmaya manidir..

Kurban kesmeyerek merhametli rolne brnenler bilsinler ki; hi kimse Allah'tan daha merhametli olamaz.

Cehennem atei uykularm karyor diyen Peygamberin, ne olacak yanar karz diyen cehennemi solaryum zanneden ahmaklar var...

Dua ederken, Hz. Ali ve Hz. Fatma'nn mutluluunu istiyorsunuz ama, dnleriniz Ebu Cehil'in, Ebu Leheb'in dnlerine benziyor!

Edep harftir; elif, dal, be: eline, diline, beline sahip ol..

Manyakmsn sen korkmak iin filme para veriyorsun? Gel ben sana cehennem ayetlerini okuyaym hem de bedava.. (Cbbeli Ahmet Hoca)

Bir kimseyi inada kaplm ekimeci ve kendi grn beenmi grrsen bil ki, onun ziyan tamamdr. (Hz. Muhammed)

yi ki Rabbimiz tek snamz. Ne usandm diyor, ne de yine mi sen?
Hep efkat! Hep Merhamet.

Yanarda olsan dnyada, pek hazindir snn. Yok baka kap; topraktan geldin topraadr dnn..

Bamdaki barts deil. Kur'an- Kerimdir. Ellerini uzatanlar bilsin ki
AZABI ETNDR..

YuSuF

Paylaşımcı Üye
İftar daveti verecek olanlar dikkat! En kötü davet, zenginlerin çağrılıp; fakirlerin çağrılmadığı davettir. (Müslim)

Az yiyenin vücudu sıhhatli olur. Hadis-i şerifte, (Oruç tutan sağlıklı olur) buyuruldu. (Taberani)

Müziğin sesini kısmaya üşendiğiniz ezanı, şimdi dört gözle bekliyorsunuz! (Necip Fazıl Kısakürek)

Her zaman tok olan şefkatsiz ve merhametsiz olur. Tok, açın hâlini bilmez.
Çok yiyen sert ve katı kalbli olur. (İmam Gazali)

Yazın tuttuğum orucun, kışın aldığım abdestin tadına hiçbir zaman doyamadım.. (Hz. Ali)

Açlık başımda duman, ilk oruç ilk heyecan,
kovaladıkça kaçan iftar saatim misin..

Öyle Bir Ayın Gölgesi Doğdu ki Üzerimize,
Gecesi Ayrı Rahmet, Gündüzü Ayrı Bereket Elhamdulillah..

Oruçlunun susması tesbih, uykusu ibadet, duası makbul, ameli de çok sevaptır. (Hadis-i Şerif)

Diyet için oruç tutan..
Spor için teraviye gidenlere..
Güneşlenmek için cehennemde şezlong bedava..

Allah’u Teala buyurdu ki: İnsanoğlunun her ameli kendisi içindir. Ancak oruç müstesna. Çünkü o benim içindir ve onun mükafatını ben veririm.
(Hadis-i Şerif)

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona 'Şevval Ayından' 6 gün ilave ederse, sanki bir yıl orucu tutmuş olur. (Müslim)

EY KUL! Tüm günahlardan "İMSAK" et ki, cennette "İFTAR" edesin!

Allah, orucu ihlasın sağlamlaşması için farz kıldı. (Hz. Fatima)

Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. (İbni Ebiddünya)

Oruçlu iken ölene, kıyamete kadar oruç tutmuş gibi sevap yazılır. (Deylemi)

Allah yolunda bir gün oruç tutanın yüzünü, Allahü teâlâ yetmiş yıl ateşten uzaklaştırır. (Müslim)

Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir. (İbni Nasr)

Oruç tutup açın halini anlayacağına, iftarda dünyayı, sahurda kainatı yiyip tokun halini hatta obezin halini anlayan bi milletiz..

Oruç der ki; niyetim sizi aç bırakmak değil,
Emelim size aç'ı anlatmak..

Sıcağı filan bahane edip Oruç tutmayanlara sesleniyorum: Ramazan başlayalı 24 gün oldu ve biz hala yaşıyoruz..

Bir araştırmaya göre oruç tutan insanlar 7 saniyede bir acıktığını düşünüyormuş. Ben hayatımda böyle saçma birşey makarna..

"(Ramazan) hilali görüldüğünde oruca başlayınız. (Şevval) hilali görüldüğünde orucu bozunuz. Eğer hilali göremezseniz, Şaban’ı otuz güne tamamlayınız." (Buhari, Savm, 1776)

Bir kimse Ramazan da inanarak ve sevabını umarak Kiyamul-leyl
(teravih namazı) kılsa geçmiş günahı mağfiret olur. (Hz. Ebu Hureyre)

Adam tv'de hocaya öyle sorular soruyor ki; yok şunu yapmak orucu bozar mı? yok bunu yapsam oruç gider mi? Tutmaya gönlüm yok desene sen şuna..

Ramazana nasıl da buruk giriyoruz. Müslüman coğrafyalar kan içerisinde.
Bu senede oruçlarımızı açarken, edecek olacağımız dualara mazlumlar biriktirdik..

İbadet bir kuş olsaydı,
Şüphesiz onun kanatları oruç ile namaz olurdu. (Yahya bin Muaz)

Sahur vakti ışıkları yanan evlerin manzarası dünyaya çok yakışıyor..

Ey Gönül! Oruçlu İken Allah'a Misafirsin;
Sana Gökyüzü Sofrası Yakışır! (Hz. Mevlana)

Bizi facede oyuna davet eden arkadaşlar, aynı daveti iftar yemeği için de yapmanızı bekliyoruz..

Vur davulcu davula
Sevdiğim kalksın sahura
Kalbi gelmedi aşka
Bari gelsin imana..

Şeytan bile senede bir ay eli ayağı bağlı iken, Şeytan karakterli insanların on iki ay serbest gezmesi çok üzücü..

Senin peygamberin s.a.v. 1 hurmayla Mekke sıcağında 3 gün oruç tutardı..
Kimin ümmeti olduğunu unutma..!

Bu ayda dualar kabul olur.
Oruçlunun ahı gökleri deler geçer.
Oruç kuyusunda sabreden kişi,
Yusuf gibi aşk Mısır’ında sultan olur..
(Hz. Mevlana)

Peygamberimiz s.a.v buyuruyor: "Oruç Sabrın, Temizlik İmanın Yarısıdır"
(Ibn Meace)

Ey Şehri Ramazan geldin de gidiyorsun öyle mi? Seni tutmayanlar, sana tutunamayanlar, düşünsün sonunu.. (Necip Fazıl Kısakürek)

Oruç tutan kimsenin iki mutluluğu vardır;
İftar vakti ve Kıyamet günü.
- Hz. Muhammed (s.a.v)

Babama "Ramazanda bitiyor" dedim, 'size ne dayanıyor ki zaten' dedi..

Oruçlunun yanında oruç tutmayanlar yemek yiyecek olursa, Melekler oruçluya rahmet okurlar..

Melekler, Ramazanın her gece ve gündüzünde, oruç tutanların affolması için dua ederler..

Ramazan ayında verilen bir sadaka, başka aylarda verilen bin sadakadan daha hayırlıdır..

Gelişiyle memnun, gidişiyle mahzun edene sevgili deniyorsa eğer;
Ramazan, mümine sevgilidir.. (Serdar Tuncer)

Ey iman edenler, sizden öncekilere oruç farz kılındığı gibi size de farz kılındı.
Umulur ki takva sahibi olursunuz. (Bakara: 183)

Mübarek Ramazan Ayı; sana vücudunun sıhhat ve selameti olan "az yemeğe", ruhunun sıhhat ve selameti olan "günahsız olmaya", dininin sıhhat ve selameti olan "Peygamber efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya" vesile olsun..

Başı rahmet, ortası merhamet, sonu ise cehennem'den azad olan
mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilerim..

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek,
bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayımız mübarek olsun..

"Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir" Rahmet ile başlayan
Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle..

Ramazanı, hastalık ve sefer sebebiyle yiyenler, onu peş peşe tutarlar. (Muvatta, Sıyâm 45)

Oruç bir kalkandır. Sizden biriniz oruçlu olduğu bir günde kötü söz söylemesin, kavga etmesin. Ona birisi kötü söz söylerse. Ben oruçluyum desin.
(Buharî, Savm, 9)

Oruç emanettir. Bu bakımdan her hangi biriniz Allah’ın kendisine teslim ettiği emaneti korusun ve zayi etmesin. (El-Haraiti)

Her şeyin bir kapısı vardır. İbadetin kapısı da oruçtur. (İbn Mübarek)

Şüphesiz oruçlu için iftar vaktinde geri çevrilmeyen bir duâ hakkı vardır.
(İbni Mâce, Siyam: 48)

Bizim orucumuzla ehl-i kitabın orucu arasında hudut, sahur yemeğidir.
(Müslim, 6, 60)

Yalanla, gıybetle zedelenmeyen oruç, fenalıklara siperdir. Oruçlu olan bir kimse, bir müminin aleyhinde dedikodu ve ona eziyet etmedikçe,
iftar edinceye kadar ibadettedir.

Açlığın susuzluğun iftarı varda.
Kalp kırığının iftarı yok be hafız..

Her kim Ramazan ayının gelişiyle sevinirse,
Allah da onun cesedini ateşlere haram kılar.. (Hz. Muhammed)

YuSuF

Paylaşımcı Üye
Geldi 11 ayın sultanı,
Çoktur oruç tutanı,
Ah şu susuzluk olmazsa,
Gelmezsin iftar anı…

Ramazan ayına selam olsun,
Sağlık sıhhat bizleri bulsun…
İftarda pide muhakkak bulunsun…
Bu mübarek ayda her oruç tutsun.

Van gölü şimdi serindir
Elbet dibi derindir