Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
Bir akşam, çocuk babasına sormuş;

- Baba, okulda yönetim biçimlerini inceliyoruz. Bana demokrasiyi anlatır mısın?

Babası;

- Bak oğlum, ben çok para kazanıyorum, yani kapitalistim. Annen paramızı idare ediyor, yani hükümet. Biz senin için çalışıyoruz, yani sen halksın. Küçük kardeşin geleceğimiz, hizmetçimiz ise işçi sınıfının bir üyesi. Hepimizin barış içinde yaşadığı bu sisteme demokrasi diyoruz.

Çocuk kafası karışmış olarak yatıp uyumuş. Gece bir ara küçük kardeşinin ağlamasıyla uyanmış. Kardeşinin altını pislettiğini görünce de haber vermek için anne ve babasının odasına gitmiş.

Annesi uyuyor ama babası yatakta değil!.

Hizmetçinin odasında, babasının hizmetçi ile birlikte olduğunu farkederek odasına dönmüş ve okulu için not almaya başlamış:
DEMO
“Bu demokrasi denilen sistemi şahsen hiç beğenmedim. Kapitalistler isçileri becerirken, hükümet uyuyor, halk endişeli, geleceğimiz ise bok içinde…”

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
Uçak New York'a yaklaşırken iki pilot konuşmaktadırlar. Ne var ki mikrofon açık kalmıştır ve konuşulanlar bütün yolcularca dinlenmektedir.
" New York'a iner inmez, önce ılık bir banyo yapacağım. Sonra buzlu bir duble viski içeceğim, sonra da o sarışın saçlı, uzun bacaklı hostesle..."
Bunları duyan sarışın saçlıi uzun bacaklı hostes hemen pilot kabinine doğru koşmaya başlar. Yaşlı bir yolcu, hostesin yolunu keser:
-"Acele etme kızım. Bırak da rahat rahat viskisini içsin."

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
[h=3]Nasa Mars'a adam gönderecekmiş. Sadece bir kişi gidebilecek, giden de geri dönemeyecekmiş. İlk aday olan mühendise bu iş için ne kadar isteyeceğini sormuşlar: - 1 Milyon Dolar demiş ve eklemiş - kızılhaça bağışlayacağım. İkinci aday olan doktora da aynı soruyu sormuşlar. Doktor: - 2 Milyon Dolar demiş. - Bir milyonunu aileme bir milyonunu da tıbbi araştırmalara bağışlayacağım. Üçüncü aday olan Temel aynı soruya - 3 Milyon Dolar diye cevap verince yetkililer diğerleri bu kadar az isterken kendisinin neden 3 milyon dolar istediğini sormuşlar. Temel yetkililere doğru eğilmiş, kısık bir sesle: - 1 milyonunu ben alırım, 1 milyonunu size veririm, mühendisi de Mars'a gönderiri[/h]

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
[h=3]Malum, avcılar atıcılıklarıyla meşhurdurlar. Yine bir mecliste üç avcı karşılıklı olarak köpeklerini övüyorlarmış. Birincisi demiş ki:"Benim köpeğim çok akıllıdır, bakkala gönderirim, ne istersem alır ve getirir." Hemen ikinci avcı atlamış:" Ya benimki! Sadece istediklerimi almakla kalmaz, paranın üstünü de doğru olarak getirir, satış fişini de alır vs. vs.
Bu sırada üçüncü avcı kendinden emin bir tavırla aynen şöyle der:"Sizin köpeklerinizin alışveriş ettiği dükkanı benim köpeğim çalıştırıyor."
[/h]