Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Adobe Cs Photoshop Eylemler ve Eylemler paneli hakkında Dersler Bilgilendirme

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
Eylemler hakkında

Adobe Cs Photoshop Eylemler ve Eylemler paneli hakkında Dersler Bilgilendirme

Eylem, tek dosyada ya da dosya grubunda yürütebileceğiniz menü komutları, panel seçenekleri, araç eylemleri ve benzer görevler dizisidir. Örneğin, görüntünün boyutlarını değiştiren, görüntüye efekt uygulayan ve dosyayı istediğiniz formatta kaydeden bir eylem oluşturun.

Eylemlerde, kaydedilemeyen görevleri (örneğin boyama aracını kullanma) gerçekleştirmeniz için adımlar bulunabilir. Eylemlerde, eylemi yürütürken iletişim kutusuna değer girmenizi sağlayan mod kontrolleri de vardır.

Photoshop'ta eylemler, kendi simgeleri üstüne sürüklenen tüm dosyaları otomatik olarak işleyen küçük uygulamalar olan damlacıklar için temel oluşturur.

Photoshop ve Illustrator yaygın kullanılan görevleri gerçekleştirmenize yardımcı olan önceden tanımlı eylemler yüklü olarak gelir. Bu eylemleri oldukları gibi kullanabilir, gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirebilir ya da yeni eylemler oluşturabilirsiniz. Eylemler, onları düzenlemenize yardımcı olan kümelerde depolanmıştır.

Eylemleri kaydedebilir, özelleştirebilir ve yığın halinde işleyebilirsiniz ve eylem kümeleriyle çalışarak eylem gruplarını yönetebilirsiniz.

Eylemler paneline genel bakış

Eylemler panelini (Pencere > Eylemler) eylemleri ayrı ayrı kaydetmek, oynatmak, düzenlemek ve silmek için kullanabilirsiniz. Bu panel eylem dosyalarını kaydetmenizi ve yüklemenizi de sağlar.

Photoshop Eylemler paneli
A.
Eylem kümesi
B.
Eylem
C.
Kaydedilmiş komutlar
D.
Eklenen komut
E.
Mod kontrolü (açık ve kapalı arasında geçiş yapar)
Kümeleri, eylemleri ve komutları genişletme ve daraltma
Eylemler panelinde kümenin, eylemin ya da komutun solundaki üçgeni tıklatın. Kümedeki tüm eylemleri ya da bir eylemdeki tüm komutları genişletmek ya da daraltmak için üçgeni Alt (Windows) ya da Option (Mac OS) tuşu basılı olarak tıklatın.
Eylemleri yalnızca ada göre görüntüleme
Eylemler paleti menüsünden Düğme Modu'nu seçin. Liste moduna dönmek için Düğme Modu'nu tekrar seçin.
Not: Düğme modunda komutları ya da kümeleri ayrı ayrı görüntüleyemezsiniz.
Eylemler paletinde eylem seçme
Eylem adı tıklatın. Birden fazla bitişik eylemi seçmek için eylem adlarını Shift tuşunu basılı tutarak tıklatın; birden fazla bitişik olmayan eylemi seçmek için eylem adlarını Ctrl (Windows) ya da Command (Mac OS) tuşu basılı olarak tıklatın.

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
Eylemler hakkında
Eylemler paneline genel bakış
Eylemlerle ilgili daha fazla bilgi için

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
ben bu eylemlerii çözemedim halaa bir kaç kere şans eserii bir kaç şey yaptım renkler muhteşemdi ve çok orjinal saydam bir görüntüü verdi
ve aynısını sonrasında yapmadım vaz geçtim.
bu benim için çok yararlı bir paylaşım olduu tşk edeirm canom

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
ben bu eylemlerii çözemedim halaa bir kaç kere şans eserii bir kaç şey yaptım renkler muhteşemdi ve çok orjinal saydam bir görüntüü verdi
ve aynısını sonrasında yapmadım vaz geçtim.
bu benim için çok yararlı bir paylaşım olduu tşk edeirm canom

canom geriden ileriye doğru eylemler hakkında bilgilendirecam.. daha bitmedii.. dikkatle takip et emin ol çok öğreti ve işe yarar olacak...