Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Fitness sırlarıyla İlker Kızmaz

YuSuF

Paylaşımcı Üye
Benim Adım Gültepe dizisinin jönü İlker Kızmaz’ı yoğun temposu arasında yakalayıp fitness sırlarını bizimle paylaşmasını istedik. Ünlü oyuncunun anlattıkları işinize bir hayli yarayacak.

Motivasyon önemli

Bence sporda en önemli şey motivasyon. Ben bunu arkadaşlarımdan ediniyorum. Çevremdeki çoğu kişi bu işle profesyonel olarak uğraşan insanlar ve spor benim için onlarla bir arada olma fırsatı. Bu da egzersizleri benim açımdan zevkli bir hale dönüştürüyor.

İdeal saatim 12:00 öncesi

Haftanın beş günü spor yapıyorum ve bunun için kesinlikle 12:00’den önceki saatleri tercih ediyorum. Çünkü bu iş öğleden sonraya kaldı mı kendimde o enerjiyi bulamayabiliyorum. Tavsiyem, herkesin erken saatlerde spor yapması. Böylece günün geri kalanını kafanız rahat geçirirsiniz.

Her sabah müsli yemiyorum

Sabahları yağsız sütle müsli ya da yulaf ezmesi yiyorum. Öğlen et ya da tavuk ızgara ağırlıklı beslenip akşamları pilav, makarna ve ekmek olmadan salatayla et, tavuk veya balık tüketiyorum. Ancak elbette bu her zaman böyle sürüp gitmiyor. Kendinizi yemek konusunda ne kadar sınırlarsanız o kadar mutsuz olursunuz. Her sabah müsli yemiyorum, yağlı ballı kahvaltılar yaptığım da oluyor ancak gün içindeki diğer öğünleri daha hafif geçiştirerek beslenmemi dengeliyorum. Bence anahtar nokta tam da bu; dengelemek!

Röportaj: Zeynep Şeker | Fotoğraf: Müge Güven

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    50.3 KB · Görüntüleme: 0