Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

AÖF Bütünleme Sınavı Ne Zaman Olacak? 2013

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
(Anadolu Üniversitesi Bütünleme Sınavı Yapılacak mı?)

Açıköğretim bütünleme sınavı var mı? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi,YÖKkararına rağmen öğrencilerine bütünleme hakkı vermemesine gerekçe olarak akademik takvimdeki yoğunluğu gösterdi. 2013 Açıköğretim bütünleme sınavı var mı? AÖF 2013 Bütünleme Sınavı olacak mı...

Öğrenciler, YÖK’ü faks ve mail yağmuruna tuttu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bütün üniversitelerin öğrencilerine bütünleme sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirdi. Ancak yaklaşık 2 milyon öğrencisiyle dünyanın en büyük eğitim kurumlarından olan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin, YÖK’ün bu kararına uymadığı öğrenildi.

Açıköğretim sınav takviminde bütünleme sınavına yer vermeyen üniversite, güz dönemi ara sınavın 05-06 Ocak, dönem sonu sınavının ise 09-10 Şubat 2013 tarihinde yapılacağını duyurdu. YÖK’ün verdiği bütünleme hakkı,
ÜNİVERSİTEtarafından uygulanmayınca öğrenciler tepki gösterdi. Bütünleme sınav haklarının verilmesini istedi.

YÖK, KARARINI HAFTAYA VERECEK

Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren öğrenciler, sınav hakkının geri verilmesi için imza kampanyası başlattı. Bunun yanı sıra, YÖK’ü faks ve mail yağmuruna tuttu. YÖK kaynaklarından edinilen bilgiye göre, sorunun çözümü için bir çalışma başlatıldığı, nihai kararın önümüzdeki hafta açıklanacağı belirtildi.

Öğrencilerin mağduriyetine sebep olan Anadolu Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, gerekçe olarak sınav takvimindeki yoğunluk gösterildi. “Bütünlemeleri sınav takvimine sığdıramadık, bundan sonra da bütünleme yapmayacağız” diyen üniversite daha detaylı bir açıklama yapmaktan kaçındı.

MADDİ İMKANLARIMIZ KISITLI

Öte yandan, mağdur olduğunu düşünen öğrenciler, ortak bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “AÖF öğrencileri olarak bizler, birçoğumuz maddi imkânsızlıklar neticesinde örgün bir eğitim görememekte ve hem çalışıp hem okumak zorundayız. Eve çoğu zaman geç saatlerde yorgun argın gelmekte ve derslerimize çalışmakta zorlanmaktayız. Bunun üstüne
Anadolu Üniversitesi Senatosu, YÖK’ün bize tanıdığı bütünleme sınavı hakkını vermemekle bizleri derslerimizi geçememe riskiyle karşı karşıya bırakmakta ve zaten kısıtlı olan imkânlarımızı daha çok zorlamaktadır”denildi.