Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Çocuklarımızı Koruyalımm

sekerlik

New member
Amerika'da, bir yabancı adam, 8 yaşındaki erkek çocuğun yanına geldi ve bazı aksilikler olduğunu, annesinin kendisini yolladığını, çocuğun kendisi ile gelmesi gerektiğini söyledi.
Bunun üzerine çocuk adama sordu:
Pekala o zaman şifreyi söyle, nedir?
Adam bunu duyunca, hızlıca çocuğun yanından kaçtı.
Çünkü; Annesi daha önce çocuğu ile konuşmuş ve aralarında bir şifre oluşturmuşlardı. Şifreyi söylemeyen hiç kimse ile gitmemesi gerektiğini tembihlemişti.
Ve bu küçük ayrıntı, belki de küçük çocuğun hayatını kurtarmıştı.
Çocuklarınızla konuşun.
Aranızda bir şifre oluşturun. O şifreyi söylemeyen kimse ile gitmemesini söyleyin.
Belki de bu şekilde çocuklarımızı biraz daha koruyabilir, hiç olmazsa kendi dünyamızı biraz daha emniyetli hale getirebiliriz.
bunu paylaşalım ki işe yaradığımızı hissedelim .

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
Kesinlikle Gözardı Edilmeyecek Bir Konuyu ele aldın cnm..
Emeğine Sağlık..
Arkadaşlar Herkesi Bu konuDa Duyarlı Olmaya Davet ediyorum...
Sakın Başıma Gelmez Deme,
Kendine Gelmez en Yakınına Gelebilir...

sekerlik

New member
Kesinlikle Gözardı Edilmeyecek Bir Konuyu ele aldın cnm..
Emeğine Sağlık..
Arkadaşlar Herkesi Bu konuDa Duyarlı Olmaya Davet ediyorum...
Sakın Başıma Gelmez Deme,
Kendine Gelmez en Yakınına Gelebilir...

teşekkür ederim ablacım. bugün 2 yavrumuzun ceseti bulundu. 6 yaşındaki meleğe işkence edilmiş ya hemde amcasının oğlu en yakınından bile gelebiliyor bu kötülükler. Çocuklarımızı çok iyi eğitmemiz lazım bu konuda. iyi kötü dokunuşları, sözleri ayırt edebilmeliler. Duyarlı olmak lazımm:(

06Orbey

New member
Emeğine yüreğine saglık Şekerlik. Gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsin. Herkes okumalı ve uygulamalı. Bu konuda annelere çok büyük görevler düşüyor. Allah evladını kaybedenlere ecir sabır versin.

sekerlik

New member
Emeğine yüreğine saglık Şekerlik. Gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsin. Herkes okumalı ve uygulamalı. Bu konuda annelere çok büyük görevler düşüyor. Allah evladını kaybedenlere ecir sabır versin.

teşekkür ederim abi. Aminn :( Allahım kimseyi evladıyla sınamasın.

sekerlik

New member
Sevgili anneler ve babalar çocuklarınızı her türlü kötülükten korumak istiyorsunuz ya işe evden, kendinizden , kullandığınız kelimelerden, verdiğiniz gizli mesajlardan başlayın.
1) dudaklarından öpmeyin kuzularınızı,
2)garson amca kızar şimdi , bak teyze kızıcak şimdi diye herkez sana kızabilir bağırabilir imajı yaratmayın
3) kalabalık araçlarda otur teyzenin kucağına, sıkış amcanın yanına diyerek yabancılar ile arasında bağı kuvvetlendirmeyin
4) Akraba dahi olsa çocuğunuzu kimse ile tuvalete yollamayın.
5) Kendini öptürmek istemiyor ise "öpsün bir kere" demeyin ona kızmayın.
6) utana sıkıla modern olucam diye çocuğunuz ile banyo yapmaya çalışmayın. (dikkat bebeğiniz ile demiyorum)
7) Vücuduna o istemedikçe kimse dokunamaz bunu ona öğretin
8) yol boş diye kırmızı ışıkta çocuğunuz yanında karşıdan karşıya geçmeyin
9) Yol boş diye üst geçit yerine trafiğin arasından karşıdan karşıya geçmeyin
10) litre litre kola içip kola çok zararlı demeyin (inandırıcılığınız ölüyo)
11) Kitap , dergi, gazete okumuyor iseniz çocuğunuz okumuyor diye onu aşağılamayın. Gökten inmiyor okuma alışkanlığı.
12) Sen yapamazsın değil, denemek istermisin deyin...
13) anne- baba olun arkadaş değil...
14) cıssssss demeyin, ona olabilicek zararı anlatın. Anlayacağı cümleler ile bilimsel gerçekler ile değil
15) göz teması kurun
16) bolca sarılın (unutmayın sizden ihtiyaçı olan sevgiyi alan çocuk dışarıya daha az yönelecektir.
17) Aşağılamayın, yargılamayın, utandırmayın ve asla kıyaslamayın (unutmayın her çocuk özeldir. Tek'dir.)
18) Korkutarak değil açıklayarak öğretici olun.
19)sorduğu kadarına yanıt verin destan yazmayın
20) çocuğunuzu etiketlemeyin, olumlu-olumsuz etiketler baskı yaratır. ona isim takmayın, el şakası yapmayın ...

sekerlik

New member
Çocuğunuza Öğretin! 10 Altın Güvenlik Kuralı

1. Kimsenin olmadığı yerlerde bulunmam, arkadaşlarımın yanından hiç ayrılmam!
2. Ailem dışında kimseden bir şey almam, istemem!
3. Anne-babam, kardeşlerim hariç kimseyle bir arabaya binmem.
4. Anne-babam, kardeşlerimin isimlerini bilirim, telefon numaramızı unutmam.
5. Su birikintilerine, kuyulara, nehirlere yada denizlere yanımda annem babam olmadan yaklaşmam ve kesinlikle girmem!
6. Korkuyorsam hemen kaçarım, bağırırım!
7. Annem, babam, kardeşlerim hariç hiç kimse bana dokunamaz. Dokunuyorsa eğer "bana dokunma" diye bağırırım.
8. Başkalarıyla konuştuklarımı, başkalarının bana yaptığı her şeyi anne ya da babama anlatırım.
9. Bir yere gitmeden önce gittiğim yeri aileme söylerim.
10. Büyük birisi benden yardım isterse önce ailemden izin alırım!