Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Baba, kızına örtünmeyi Cep telefonu kıssasıyla anlatıyor

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
Baba, kızına örtünmeyi Cep telefonu kıssasıyla anlatıyor. Bir baba, kızına örtünün ne demek olduğunu anlatmak için uyguladığı ilginç bir yöntem.

Bir kızla babası arasında geçen diyalog bu şekilde;

Bir kız telefon almıştı.
Babası ona sordu:
Cep telefonunu alınca yaptığın ilk iş ne oldu?
Kız dedi: Cep telefonunun ekranına, çizilmeye karşı ekran koruyucu yapıştırdım, telefonun kendisi için de bir kılıf aldım.

Babası yine sordu: Bunu yapmaya seni biri mi zorladı?

Kız, hayır diye cevap verdi.

Babası yine sordu: Sence, bu yaptığın iş, cep telefonunu üreten firmaya saygısızlık olmadı mı?

Kız cevap verdi: Yok babacığım ; bilakis, firmanın cep telefonunun yanında verdiği kullanma kılavuzunda yazdığı üzere, cep telefonunun, kılıf ve ekran koruyucu ile muhafaza edilmesi tavsiye edilmektedir.

Babası yine sordu: Cep telefonun, kötü ve değersiz miydi ki koruma altına aldın?

Kız cevap verdi: Hayır, aksine, onun zarar görmesini ve değersizleşmesini istemediğim için bunu yaptım.

Babası sordu: Cep telefonunu kılıf ve ekran koruyucu ile örttükten sonra çirkin olmadı mı?

Buna cevaben kız: "Bence çirkin olmadı. Ancak çirkin olsaydıda korumaya değer." dedi.

Baba, muhabbetle kızının yüzüne baktı ve yalnız bunu dedi: "İşte örtünmede" aynı öyledir yani değerli olanı korumaktır dedi.