Herkes öyle yada böyle bir şekilde mutlaka iş dünyasına girmek için elinden geleni yapar. Doğduğu günden başlar kendini hayata iş yaşamına, çalışmaya eğitir kendini.
Öğrenmek - öğrenmek hep ilerlemek için öğrenmelidir. Hep bir yarış başarı içindedir insanlar.
Peki iş hayatına atıldıktan sonra nekadar bunun için uğraşıp elde ettikleri konumu işi umursar ve aynı istekle önemle çalışır... Evet her şeyin sonu olduğu gibi onunda sonu gelir.
İnsan tükenir...
İnsan yorulur...
İnsan monotonlaşmaktan sıkılır...
İnsan strese girer...
İşte tamda bu durumda yapacakları kaçınılmaz olan en önemli ve mutlak durumları sizler için sıralayayım istedim...
1-"Mesai bitti, ne duruyorsun kapıya koş..."
Hani çalışmak için çok hevesli tipler var ya hepsi yalan...2- Bencil tipler.

Kendinden başkasını düşünmeyen umursamayan benciltipler. Sorsan insanlık için vardırlar.3-Canı sıkılıp işle alakası olmayan düşüncelerde olanlar.


Boşuna bahaneler üretmeyin işten nefret ediyor odaklanmıyor düşünmüyorsunuz4- İzine çıkma isteği.

Hep hayalini kurduğunuz bir andır.5- Hiçbir şey sizi memnun etmez. En kötüsü de iş yerinde yediğiniz içtiklerinizdir.
6- Kötü niyetli iyi görünümlü iş arkadaşlar.

En kötüsü de budur her halde. Sırtınızdan vuran dost görünümlü tılanlar, mesai arkadaşlarınız. Hep kuyunuzu kazarlar.7- Hijyeni çok abartan tipler.
8- Dışarıda mesai arkadaşıyla karşılaşma.

Ne olursa olsun saatlerce beraber olup birde sevmediğiniz halde çok bilmişlik taslayan iş arkadaşlarınızla asla karşılaşmak istemezsiniz.9- Hiç bitmeyen doğum günleri.

Yeterince doğum günü olan doludur etrafınızda akrabalar, kuzenler, aile birde üstüne hiç sevmediğiniz mesai arkadaşlarının doğum günü eklenince elde avuçta kalmaz.10- Dedikoducu iş arkadaşları.

En son ve en olmazsa olmaz fiskoscu tipler. Allah'ım tamda daha beter ne olabilir ki dediğiniz anda bir içeri girersiniz ki herkes size bakıp pis pis sırıtıyor, ve anlarsınız biri dedikodunuzu yaymış.